Forum Terierkowo Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Paszport dla psa
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Kawiarenka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kuba



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Opole

PostWysłany: Śro 21:08, 18 Kwi 2007    Temat postu: Paszport dla psa

Jak w temacie..czy ktoś z państwa wyrabiał psi paszport Smile ...proszę o porady...każda wskazówka się przyda...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
magnitudo
Moderator


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 13321
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro 21:23, 18 Kwi 2007    Temat postu:

KUBA jakie państwo, lepiej zabrzmi - czy ktoś z zakręconych Wink
Paszporty wystawiają upoważnieni weterynarze, pies musi być oznakowany tzn tatuaż lub czip, zbadany zaszczepiony. Koszt paszportu 51zł plus usługa weta. Przed wyjazdem za granicę trzeba zapoznać się z przepisami dotyczącymi danego państwa. W zależności mogą być potrzebne wpisy o odrobaczaniu czy też odkleszczaniu. No to nam Ara świat zwiedzać będzie- szczęściara Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kuba



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Opole

PostWysłany: Śro 21:49, 18 Kwi 2007    Temat postu:

Lubi jeżdzić autem ...chyba jak każdy psiak Very Happy ....to pozwiedza napewno jeszcze w swoim życiu...a jak jest z zdjęciem....mam z nią iść do fotografa Smile czy tatuaz, chip jest wystarczającym identyfikatorem
Powrót do góry
Zobacz profil autora
magnitudo
Moderator


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 13321
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro 21:54, 18 Kwi 2007    Temat postu:

Zdjęcie wg uznania. W paszporcie psim miejsce na foto ma wymiary 7,5cm na 6,2cm Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sirion
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3989
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Śro 22:06, 18 Kwi 2007    Temat postu:

Zdjęcie jest niekonieczne. Moje mają paszporty bez zdjęć. I jak wystawisz paszport, to on potem spełnia tę rolę co książeczka zdrowia, tam się wpisuje szczepienia, odrobaczenia i takie inne. W zasadzie cała unia europejska (wyjątki UK, Irlandia, Szwecja) wymaga paszportu, trwałego oznakowania i ważnego szczepienia na wściekliznę. Do chyba 2011 czy 2012 trwałym oznakowaniem może być tatuaż, później tylko chip.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zach
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 4170
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Sopot

PostWysłany: Śro 22:52, 18 Kwi 2007    Temat postu:

W Polsce chyba chip do wyrobienia jest obowiązkowy przynajmniej mi kazali wszczepić labowi- mimo że nie chciałam. Chyba że to jakieś lokalne prawo w Gdańsku Confused

Generalnie z paszportami to jest śmiesznie ja mam od kilku lat, z potworami byłam w różnych krajach i wszędzie na granicy mieli w nosie psie paszporty. Wszędzie z wyjątkiem jednego miejsca, gdzie paszporty były analizowane chyba z pół godziny- na granicy z Kalingradem Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Flaire
Weteran


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 10529
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 22:58, 18 Kwi 2007    Temat postu:

zach napisał:
W Polsce chyba chip do wyrobienia jest obowiązkowy przynajmniej mi kazali wszczepić labowi- mimo że nie chciałam. Chyba że to jakieś lokalne prawo w Gdańsku Confused
Lokalne w Gdańsku - gdzie indziej wystarcza czytelny tatuaż. Ale zakładając, że pies nie jest już wytatuowany, nikt przy dobrych zmysłach nie będzie tatuował dorosłego psa. Więc, Kuba, musisz wszczepić czip. Niektóre schroniska robią to wszystkim psom - Łódź chyba nie. Natomiast chyba właśnie Łódź czipowała kiedyś psy za darmo... Ale zdaje się, że już im przeszło. W każdym razie warto się dowiedzieć, bo inaczej to koszt ok. 70 zł.

Ostatnio zmieniony przez Flaire dnia Śro 23:14, 18 Kwi 2007, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
magnitudo
Moderator


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 13321
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro 22:59, 18 Kwi 2007    Temat postu:

Fakt, jeżdżę sporo, a nigdy nie prosili mnie o paszport Very Happy Very Happy Very Happy
Ale jakbym go nie miała to mam jak w banku, że natychmiast by go zarządali Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
magnitudo
Moderator


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 13321
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro 23:02, 18 Kwi 2007    Temat postu:

W poznaNskim schronisku tatuaż dostają wszystkie psy przy wyjściu, w celu identyfikacji. Nie wiem jak jest w Lodzi Niewiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Anisha
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 7427
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw 1:31, 19 Kwi 2007    Temat postu:

Sirion napisał:
W zasadzie cała unia europejska (wyjątki UK, Irlandia, Szwecja) wymaga paszportu, trwałego oznakowania i ważnego szczepienia na wściekliznę.

Ooo, a UK nie wymaga paszportu? Hmmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora
fuka
Weteran


Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 2857
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw 3:21, 19 Kwi 2007    Temat postu:

Anisha, wymaga jak najbardziej - mam wrazenie, ze Sirion chodzilo o to, ze tam trzeba spelnic dodatkowe wymogi - tzn badanie krwi i pol roku odczekania po pozytywnym wyniku na obecnosc przeciwcial na wscieklizne. Zeby pojechac do Norwegii i Szwecji tez trzeba badac krew, ale nie trzeba czekac po wyniku, za to badanie - bodaj trzeba zrobic w 3 mce po zaszczepieniu. Do tego trzeba miec odrobaczone i odkleszczone psy tuz przed wyjazdem - bodaj 48 godzin.
Paszporty jeszcze potrafia sprawdzac Czesi na małych przejsciach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sirion
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3989
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Czw 8:36, 19 Kwi 2007    Temat postu:

Te wymienione kraje oprócz paszportu wymagają wypełnienia specjalnej procedury kwarantanny i odrobaczenia i odkleszczenia przed wjazdem. Całośc załatwiania jak sie startuje od zera to około 7 miesięcy i koszty do 500 zł. Znam dokładnie do przerobiłam. Przy czym szczegóły procedury są nieco inne dla Szwecji, a inne dla UK i Irlandii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Anisha
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 7427
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw 9:57, 19 Kwi 2007    Temat postu:

Fuka, Sirion - wiecie gdzie można dokładniej poczytać o UK? Bo niewykluczone, że Szaglutek miałby jechać do UK w czerwcu lub lipcu - czy to znaczy, że mogę zapomnieć o wyjeździe, bo nie mam 6 miesięcy czasu na kwarantannę? Shocked Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora
INA
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3855
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Chełmża k/ Torunia

PostWysłany: Czw 10:06, 19 Kwi 2007    Temat postu:

Anishia - na dogo - jest wątek - założony - na ten temat -SPORY Cool
są wymogi, procedury i wszystko na ten temat ogólnie jest sporo info i linki do innych ciekawych stron
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Anisha
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 7427
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw 10:07, 19 Kwi 2007    Temat postu:

Oki, dzięki, INUŚ - poszukam Smile .
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Kawiarenka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island