Forum Terierkowo Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
jak wstawiac foto?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Administracja i pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aniaDołączył: 16 Lut 2007
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: italy

PostWysłany: Sob 13:24, 17 Lut 2007    Temat postu: jak wstawiac foto?

jak wstawiac foto na forum?prosze o pomoc, niestety nie mam praktyki w tym temacie.
dziekuje berdzo
Powrót do góry
Zobacz profil autora
coztego
Gość

PostWysłany: Sob 15:13, 17 Lut 2007    Temat postu:

Zdjecie musisz umieścić gdzieś w sieci, np. na [link widoczny dla zalogowanych] albo [link widoczny dla zalogowanych] a następnie skopiować adres zdjęcia (bezpośredni link do zdjęcia, kończący się literkami- .jpg). Ten adres wstawiasz na forum pomiędzy znaczniki img --> [img]http:// adres zdjęcia [/img]
Powrót do góry
zadziorny
Administrator


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 40276
Przeczytał: 7 tematów

Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pon 11:08, 19 Lut 2007    Temat postu: Wstawianie fot na Terierkowie

Najpierw trzeba fotkę zmniejszyć tak, aby żaden bok nie przekroczył wielkości 640 pikseli (jeśli będziemy korzystać z serwera [link widoczny dla zalogowanych] czynność ta jest zbędna o ile nasza fota nie przekracza objętości 1,5 MB). Takie fotki bez problemu zmieszczą się w postach i w dodatku nie będą się wczytywały godzinami. Zmniejszone fotki najlepiej zapisać pod zmienioną nazwą (np. poprzez dodanie do nazwy literki "m") w łatwo dostępnym miejscu (np. na pulpicie).

Następny krok to umieszczenie fotki na ogólnodostępnym serwerze. Najbardziej popularne obecnie to [link widoczny dla zalogowanych], [link widoczny dla zalogowanych] oraz [link widoczny dla zalogowanych] (niestety, automatycznie zmniejsza szerokość fotek do 500 pikseli Rolling Eyes). Korzystanie z tych serwerów nie wymaga rejestracji. Przytoczone wyżej nazwy są jednocześnie linkami - wystarczy je kliknąć.

Umieszczanie fotki w [link widoczny dla zalogowanych] wygląda następująco:
 1. Po wejściu na ImageShack® widzimy takie okno:  Upewnijmy się, czy jest wybrane przesyłanie obrazów/filmów jak pokazuje niebieska strzałka oraz czy nie wybraliśmy przypadkiem automatycznej zmiany rozmiaru przesyłanego obrazka co pokazuje czerwona strzałka. Jeśli nasza fotka ma już wymiar 640 pikseli, zostawiamy „Nie zmieniaj rozmiaru”. Jeśli jednak chcemy jednocześnie fotkę zmniejszyć, klikamy na pole wyboru "Zmiana rozmiaru obrazu:" i w oknie wyboru obok wskazujemy wielkość "640x480 (dla pól wiadomości)". Teraz klikamy przycisk "Browse" jak pokazuje zielona strzałka.

 2. W pojawiającym się oknie wskazujemy plik w naszym komputerze, który chcemy wczytać (niebieska strzałka). Możemy zaznaczyć nawet do 100 plików. Następnie klikamy na "Otwórz" (zielona strzałka). 3. Pojawia się następujące okno:  Niebieska strzałka pokazuje liczbę obrazów, które chcemy przesłać. Teraz klikamy przycisk "Prześlij Teraz" (zielona strzałka).

 4. Pojawi się okno wczytywania fotek:  Zielona strzałka wskazuje pliki już wczytane, a niebieska plik aktualnie przesyłany.

 5. Po zakończeniu przesyłania fotek pojawi się kolejne okno:  Z lewej strony widać miniatury naszych obrazów, a my zaznaczamy całą zawartość pola wskazanego zieloną strzałką. Podświetli się ona na niebiesko. Wciskamy jednocześnie klawisze [Ctrl] i [C]. W ten sposób skopiowaliśmy linki "Direct links". Teraz możemy wkleić je do dowolnego edytora tekstu lub bezpośrednio w oknie pisania postu na Terierkowie. W miejscu, gdzie mają się pojawić nasze fotki wciskamy klawisz [Enter], a następnie przycisk "Img" znajdujący się powyżej okna pisania postu. Następnie wciskamy jednocześnie klawisze [Ctrl] i [V] i na koniec jeszcze raz przycisk "Img" (z tym że teraz zmieni on wygląd na "Img*") i znów [Enter]. Ten sam efekt można uzyskać wpisując z klawiatury [img] następnie wciskając kombinację [Ctrl] i [V] i na koniec wpisując [/img]. Ponieważ przesyłaliśmy jednocześnie wiele fotek, każdy link musimy poprzedzić tagiem [img], a zakończyć tagiem [/img]. W tym celu zaznaczamy na niebiesko ciąg znaków „[img]” i wciskamy [Ctrl] i [C]. Wstawiamy kursor przed każdym linkiem i wciskamy [Ctrl] i [V]. To samo robimy z ciągiem „[/img]”, z tym że wstawiamy go na końcu każdego linka i dodatkowo wciskamy każdorazowo klawisz [Enter].

 6. Możemy także skopiować linki specjalnie przygotowane dla forum:  W tym celu wybieramy w polu wskazanym przez niebieską strzałkę „BB Codes” i znów kopiujemy całą zawartość pola wskazanego zieloną strzałką. Te linki wklejamy bezpośrednio w oknie pisania postu. Jeśli nic z nimi nie zrobimy, to otrzymamy jedynie miniaturki. Aby przekształcić je w duże zdjęcia, trzeba z każdego linka usunąć ciąg znaków „.th” przed rozszerzeniem „.jpg”. Efekt naszej pracy można obejrzeć klikając na "Podgląd".

 7. Przy przesłaniu pojedynczego zdjęcia ujrzymy takie okno:  Kod dla forum uzyskamy po skopiowaniu zawartości pola pokazanego niebieską strzałką. Naszą fotkę zobaczymy po kliknięciu ikonki wskazanej zieloną strzałką.

 8. Pojawi się takie okno:  Zielona strzałka wskazuje pole z linkiem dla forum, a po kliknięciu na pole wskazane przez niebieską przejdziemy do wczytywania kolejnej fotki. Dalej postępujemy jak poprzednio.


Umieszczanie zdjęć na serwerze [link widoczny dla zalogowanych] przebiega w następujący sposób:
 1. Po wejściu na serwer widzimy takie okno:  Upewnijmy się, że mamy zaznaczony typ pliku „Image” (zielona strzałka) oraz że nie będzie zmieniona wielkość obrazka, czyli w polu „Resize” widnieje wartość „Default” (czerwona strzałka). Teraz klikamy na "Przeglądaj" (niebieska strzałka).

 2. W pojawiającym się oknie wskazujemy plik w naszym komputerze, który chcemy wczytać (niebieska strzałka) i następnie klikamy na "Otwórz" (zielona strzałka): 3. Okno serwera będzie teraz wyglądało tak:  Niebieska strzałka pokazuje pole ze ścieżką dostępu do pliku na naszym kompie. Jeśli chcemy jednocześnie zmienić automatycznie rozmiar obrazka, klikamy znaczek pokazany czerwoną strzałką i wybieramy „Message Board (640x480)”. Teraz klikamy na „UPLOAD NOW!” (zielona strzałka).

 4. Pojawi się nowe okno:  Teraz musimy przepisać tekst widoczny u góry (niebieska strzałka) w polu poniżej (czerwona strzałka). Jeśli tekst jest nieczytelny, możemy zażądać nowego zestawu poprzez kliknięcie na symbol wskazany żółtą strzałką. Na koniec klikamy „UPLOAD NOW!” (zielona strzałka).

 5. Fotka zostanie wczytana i pojawi się kolejne okno:  Klikamy na link wskazany przez zieloną strzałkę i kiedy podświetli się na czarno, wciskamy kombinację klawiszy [Ctrl] i [C]. Teraz w oknie pisania postu na Terierkowie, ustawiamy kursor w miejscu, gdzie ma się pojawić nasza fotka. Wciskamy klawisz [Enter], a następnie wciskamy jednocześnie klawisze [Ctrl] i [V] (ten kod ma już wpisane przez serwer tagi "[img]" i "[/img]") oraz ponownie [Enter]. Efekty podziwiamy poprzez kliknięcie na „Podgląd”. „Direkt Link” wskazywany przez niebieską strzałkę to link bezpośredni, przydatny przy awatarach oraz tworzeniu własnego podpisu. Jeśli chcemy zamieścić kolejne zdjęcie, należy kliknąć na "UPLOAD MORE" pokazywany przez czerwoną strzałkę. Dalej postępujemy jak poprzednio


Umieszczanie fotki w [link widoczny dla zalogowanych] wygląda tak:
 1. Po wejściu na serwer widzimy takie okno:  Klikamy na "Dodaj zdjęcia" (zielona strzałka).

 2. W następnym oknie klikamy "Wybierz zdjęcie" (zielona strzałka): 3. W pojawiającym się oknie wskazujemy plik w naszym komputerze, który chcemy wczytać i następnie klikamy na "Otwórz" 4. Teraz okno serwera wygląda następująco:  Najpierw musimy ustawić ograniczenie wiekowe dla obrazka (niebieska strzałka), a następnie klikamy na "Rozpocznij przesyłanie" (zielona strzałka).

 5. Po wczytaniu, pojawi się strona z miniaturką naszego zdjęcia:  "Link do zdjęcia" pokazany przez czerwoną strzałkę nie jest linkiem, który możemy wykorzystać na forum.

 6. Po przewinięciu ekranu w dół zobaczymy następujące linki:  Możemy wybrać "Zdjęcie 500px na forum:" (zielona strzałka). Kiedy podświetli się na niebiesko wciskamy jednocześnie klawisze [Ctrl] i [C]. Ten link wklejamy bezpośrednio w oknie pisania postu na Terierkowie. W efekcie otrzymamy nasz obrazek zmniejszony do wielkości 500 pikseli. Możemy także kliknąć na "Bezpośredni link do zdjęcia (500px):" (niebieska strzałka). Kopiujemy go jak wyżej. Przechodzimy do okna pisania postu na Terierkowie i w miejscu, gdzie ma się pojawić nasza fotka wciskamy klawisz [Enter], a następnie przycisk "Img" znajdujący się powyżej okna. Następnie wciskamy jednocześnie klawisze [Ctrl] i [V] i na koniec jeszcze raz przycisk "Img" (z tym że teraz zmieni on wygląd na "Img*") i jeszcze raz [Enter]. Jeśli chcemy, aby nasze zdjęcie odzyskało właściwy rozmiar, należy usunąć z linku ciąg znaków "med" przed rozszerzeniem ".jpg". Efekt naszego działania można obejrzeć klikając na "Podgląd".

 7. Jest jeszcze jeden sposób na uzyskanie właściwego rozmiaru naszego zdjęcia. Klikamy na miniaturę widoczną nad linkami i otrzymamy takie okno: 8. Jeszcze raz klikamy na nasze zdjęcie i otrzymamy taki widok:  Teraz prawym klawiszem myszy klikamy na zdjęciu i z menu podręcznego wybieramy "Kopiuj adres obrazka" co pokazuje czerwona strzałka. Tak uzyskany adres umieszczamy w oknie pisania postu na Terierkowie pomiędzy tagami "[img]" oraz "[/img]".

 9. Jeśli natomiast z menu kontekstowego wybierzemy "Właściwości", otworzy się takie okno:  Z którego również możemy skopiować adres naszego obrazka.

 10. Jeśli chcemy zamieścić kolejne zdjęcie, to w oknie:  należy kliknąć na "Dodaj kolejne zdjęcie" jak pokazuje zielona strzałka. Dalej postępujemy jak poprzednio.


Ostatnio zmieniony przez zadziorny dnia Wto 21:10, 06 Wrz 2011, w całości zmieniany 9 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość


PostWysłany: Pon 11:58, 19 Lut 2007    Temat postu:

Na początku ustalone było, że dopuszczalny rozmiar fotek to 640x480 ze względu na to, że żaba ma na wyposażeniu ten rozmiar i początkującym łatwiej wstawiać takie fotki. Nie rozumiem dlaczego na dogo sztywno wymagali tych, z kapelusza wziętych, 500 plx, skoro modemy już dawno przestały być w użyciu. Tu, na szczęście, nie kierujemy się ślepo regulaminem, a zdrowym rozsądkiem Smile
Powrót do góry
zadziorny
Administrator


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 40276
Przeczytał: 7 tematów

Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pon 12:00, 19 Lut 2007    Temat postu:

OK, już zmieniam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Marta&DevisDołączył: 21 Lut 2007
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wroclaw/Londyn

PostWysłany: Pią 12:16, 23 Lut 2007    Temat postu:

Zadziorny dziekuje Ci za pelna instrukcje! dzieki niej umiem juz wstawiac i w koncu zabiore sie za galerie kerraczkow Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zadziorny
Administrator


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 40276
Przeczytał: 7 tematów

Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pią 12:17, 23 Lut 2007    Temat postu:

Drobiazg Embarassed. Czekam na efekty Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora
coztego
Gość

PostWysłany: Pią 13:17, 23 Lut 2007    Temat postu:

Ali napisał:
Nie rozumiem dlaczego na dogo sztywno wymagali tych, z kapelusza wziętych, 500 plx, skoro modemy już dawno przestały być w użyciu.

Pnieważ regulamin powstał, kiedy modemy były częściej spotykane, a poza tym w starej wersji dogo fotki większe niż 500 pikseli szerokości powodowały rozciągnięcie okienka forumowego.

Tutaj też się rozciąga, dlatego wolałabym, żebyśmy wstawiali fotki w wielkości przyjętej na dogo... Rolling Eyes
Powrót do góry
Gość


PostWysłany: Pią 14:10, 23 Lut 2007    Temat postu:

Optymalny rozmiar, który nie rozciąga, to 640x480, żaba na pokładzie posiada ten rozmiar, a więc początkujący komputerowcy nie mają kłopotu z dodatkowym zmniejszaniem fotek.
Poza tym świat poszedł do przodu, zmieniło się oprogramowanie, modemy stanowią już niemal zabytek, ale admini dogo nie dostrzegają takich drobiazgów Wink A przecież dokonanie drobnej zmiany w regulaminie to chwilka roboty.
Zresztą na dogo coraz mniej ludzi stosowało się do owych 500 plx...

Poniżej fotka w rozmiarze 640x480:

Powrót do góry
equitana
Moderator


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 8200
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznań!

PostWysłany: Pią 14:14, 23 Lut 2007    Temat postu:

Ali, niezależnie od rozmiarów, piękna fotka Very Happy Very Happy bardzo fajne ujęcie, sliczne pysio i pieknie zrobione
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Anisha
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 7427
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią 14:32, 23 Lut 2007    Temat postu:

Ali, zdjęcie super Ach , ale nieprawda, że nie rozciąga... Sad

To pewnie zależy od monitora, ale dla mojego staruszka (bodajże 14 czy 15 cali) 640x480 rozjeżdża mi boki postu "poza" ekran na szerokość, a nawet na wysokość muszę bardzo dokładnie ustawić zdjęcie centralnie, żeby widzieć od samej góry do samego dołu... Crying or Very sad

Tak więc, podobnnie jak coztego, jestem bardziej za 500x500 i wcale nie ze względu na modem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zadziorny
Administrator


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 40276
Przeczytał: 7 tematów

Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pią 15:20, 23 Lut 2007    Temat postu:

Anisha, z tego wniosek że już najwyższy czas zmienić monitor. Obecnie standart to 17" CRT lub 15" LCD Rolling Eyes. W obu przypadkach oznacza to rozdzielczość 1024x768 pikseli Cool i na takim ekranie fota 640x480 mieści się zupełnie swobodnie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość


PostWysłany: Pią 15:21, 23 Lut 2007    Temat postu:

Dziękuję za komplementy Smile To fotka zrobiona tuż przed moim wyjściem na nasze ostatnie trymparty Smile

Anisha, nie wiem dlaczego u Ciebie rozciąga, bo u mnie na laptopie, gdzie monitor jest równie mały jak u Ciebie, wszystko jest ok. Chociaż... ja nie mam pasków na pół ekranu, mój chłop jest minimalistą i wszystko co zbędne z ekranu pousuwał
Very Happy

Jak dla mnie może być 500x500, mnie wsjo rawno, ale są tacy, którzy mają problemy ze zmniejszaniem zdjęć w dodatkowym programie. Pamiętam, że jednym z pierwszych postulatów na nowym forum było to, aby zezwolić na większy rozmiar fotek - właśnie do 640x480, ponieważ takim rozmiarem dysponuje żaba i wówczas nie spotkało się to z niczyim protestem, dlatego myślałam, że taki rozmiar teraz obowiązuje.
Powrót do góry
Anisha
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 7427
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią 15:26, 23 Lut 2007    Temat postu:

zadziorny, ale ja lubię mój monitor i wcale nie jest za mały na moje potrzeby, poza tym nie będę rzucać kasą na nowy sprzęt, żeby lepiej mi się zdjęcia na terierkowie oglądało. Very Happy
Jak będą 480x640 to sobie ciutkę poprzesuwam obraz, a jak 500x500 to super i wszystko dobrze! Dostosuję się, co nie znaczy, że nie mogę woleć oglądać zdjęć mniejszych, prawda? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Flaire
Weteran


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 10529
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 15:37, 23 Lut 2007    Temat postu:

Ali napisał:
Anisha, nie wiem dlaczego u Ciebie rozciąga, bo u mnie na laptopie, gdzie monitor jest równie mały jak u Ciebie, wszystko jest ok. Chociaż... ja nie mam pasków na pół ekranu, mój chłop jest
Bo to zalezy nie od rozmiaru ekranu, tylko od rozdzielczosci... Maly lapro moze miec wieksza rozdzielczosc niz ogromny monitor (albo niz karta graficzna w kompie, ktora tym monitorem steruje).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Administracja i pomoc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 1 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island