Forum Terierkowo Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Kuchnia, czyli przepisy na wszelkie pyszności - spis str. 1
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 110, 111, 112  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rapidka



Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 112
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznań/Zielona Góra

PostWysłany: Pią 16:01, 13 Lip 2007    Temat postu: Pesto

a ja szukam ciekawego przepisu na pesto, chodzi mi o to jak siędodaje np. pomidory czy paprykę bo na takie czyste pesto to przepisów jest pelno Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Hanik
Gość





PostWysłany: Pią 16:16, 13 Lip 2007    Temat postu: Re: Pesto

Rapidka napisał:
a ja szukam ciekawego przepisu na pesto, chodzi mi o to jak siędodaje np. pomidory czy paprykę bo na takie czyste pesto to przepisów jest pelno Cool


Ja raczej kupuję gotowe Razz . Ale znalazlam coś takiego

Pomidorowe pesto z kolendrą
Przygotowanie: 15 minut
Porcja: 210 kcal
Składniki na 4 porcje

15 dag suszonych pomidorów w oleju
ząbek czosnku
pęczek natki kolendry
2 dag orzechów laskowych
łyżeczka sambal oelek
sól

Pomidory osączyć (olej zachować), pokroić w małą kostkę. Czosnek obrać, posiekać. Kolendrę opłukać, otrzepać z wody, posiekać. Orzechy grubo posiekać.
Pomidory, czosnek, kolendrę, orzechy zmiksować w malakserze, przyprawić do smaku sambal oelek. Miksując dodawać stopniowo olej z pomidorów (ok. 1/4 szklanki). Przyprawić do smaku szczyptą soli.

I taki

Pomidorowy sos Pesto
180 gram suszonych pomidorów pakowanych bez oleju
3 filiżanki gotowanej wody
2 łyżki pine nuts
2 duże ząbki czosnku
2/3 filiżanki świeżo startego parmezanu
1/4 filiżanki pietruszki
3 łyżki wytrawnego białego wina
Pomidory włożyć do wrzącej wody. Odstawić na godzinę, aż pomidory będą miękkie. Pomidory osuszyć zostawiając pół filiżanki wody z pomidorów. Zmiksować orzeszki i czosnek. Dodać pomidory, bazylię, ser i pietruszkę i zmiksować. Pozostawić mikser włączony i stopniowo dodawać pozostawioną wodę z pomidorów i wino. Zmiksować aż sos będzie gładki. Przechowywać w lodówce.
Powrót do góry
Rapidka



Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 112
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznań/Zielona Góra

PostWysłany: Pią 17:55, 13 Lip 2007    Temat postu:

Hani dziękuję bardzo ja też kupuje gotowy ale wyczytałam dzisiaj,że kupne nie umywaja sie w smaku do tych robionych osobiscie wiec zamierzam sprobować a właśnie o takie przepisy mi chodziło. Dziękuję Ci bardzo !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Hanik
Gość





PostWysłany: Pią 18:49, 13 Lip 2007    Temat postu:

Rapidka napisał:
Hani dziękuję bardzo ja też kupuje gotowy ale wyczytałam dzisiaj,że kupne nie umywaja sie w smaku do tych robionych osobiscie wiec zamierzam sprobować a właśnie o takie przepisy mi chodziło. Dziękuję Ci bardzo !!


Właśnie też tak czytałam. Może kiedyś przelamię swoje lenistwo i też spróbuję Very Happy
Powrót do góry
vigor
Weteran


Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 1147
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nozdrzec

PostWysłany: Nie 10:42, 15 Lip 2007    Temat postu:

Czy ktoś mroził fasolkę szparagową?? Proszę o przepis lub sugestie odnośnie jej mrożenia.
Ahoj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
coztego
Gość





PostWysłany: Nie 11:02, 15 Lip 2007    Temat postu:

Vigor, nie mroziłam fasolki, ale przypuszczam, że powinna być zamrożona oczyszczona, ale nie myta, żeby nie nabrała wody. I śmiało do zamrażarki Wink
Powrót do góry
Sirion
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3989
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Nie 12:03, 15 Lip 2007    Temat postu:

I w ten sposób uzyska się cóś, co potem będzie koszmarnie twarde przy przyrządzaniu. Znam to z autopsji ! Fasolkę szparagową trzeba najpierw zblanszować to znaczy wrzucić na minutę do wrzątku. wyjąć, ostudzić i pakować do zamrażarki w szczelnie zamkniętych torebkach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
rita
Moderator


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 3712
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: LODZ

PostWysłany: Nie 12:28, 15 Lip 2007    Temat postu:

W zwiazku z pora letnia,moze panie maja jakies przepisy na letnie leczo,ale takie wegeterianskie Cool czekam na propozycje Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Hanik
Gość





PostWysłany: Nie 15:03, 15 Lip 2007    Temat postu:

A czy ktoś zna jakiś fajny przepis na chłodnik?
Powrót do góry
Sirion
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3989
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Nie 15:17, 15 Lip 2007    Temat postu:

Ja znam tylko taki klasyczny.

Produkty
Pęczek botwinki
Pęczek kopru (duży)
Kwaśna śmietana (1/2 litra)
1 ogórek świeży
1 ogórek małosolny
pieczona cielęcia tak z 15 dkg
szyjki rakowe (można zastąpić gotowanymi krewetkami) - ile w duszy gra, u mnie jedno standardowe opakowanie takich w zalewie
jaja na twardo - po 1 na osobę

Botwinkę oczyszczamy, tzn obieramy buraczki, usuwamy zwiędłe, nadpsute liście. Całośc siekamy, gotujemy w posolonej wodzie do miękkości. Wody nie za dużo ! Doprawiamy sokiem z cytryny i cukrem do smaku. Zostawiamy aż ostygnie. Następnie dodajemy ogórki pokrajane w kosteczkę, posiekany koperek, cielęcinkę pokrajaną w kostkę, raki czy krewetki, jaja pokrajane w ćwiartki i śmietanę. Mieszamy, sprawdzamy czy nie trzeba dosolić. Wstawiamy do lodówki na jakieś 2 godziny.
Smacznego !

W razie dużej ilości głodomorów można zwiększyć ilość ogórków i w ogóle innych składników.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Hanik
Gość





PostWysłany: Nie 15:23, 15 Lip 2007    Temat postu:

Dzięki muszę spróbować. A czy zamiast cielęciny można inne mięso?
Powrót do góry
Sirion
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3989
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Nie 15:35, 15 Lip 2007    Temat postu:

Chyba ewentualnie upieczona pierś z kurczaka lub indyka, bez skórki oczywiście, ale to już nie będzie dokładnie to.

A, jeszcze jedno. Jak kto ma dostęp do prawdziwego mleka, to nawet lepiej jest wziąć pół litra kwaśnego mleka i 1/4 litra tłustej śmietany (30%).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
rita
Moderator


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 3712
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: LODZ

PostWysłany: Nie 16:54, 15 Lip 2007    Temat postu:

A leczo Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Flaire
Weteran


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 10529
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 7:41, 16 Lip 2007    Temat postu:

Ja robię sporo rozmaitych zup na zimno, tylko czasu brak, żeby je wstukać. Ale postaram się troszkę go znaleźć. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
vigor
Weteran


Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 1147
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nozdrzec

PostWysłany: Pon 8:16, 16 Lip 2007    Temat postu:

Sirion napisał:
I w ten sposób uzyska się cóś, co potem będzie koszmarnie twarde przy przyrządzaniu. Znam to z autopsji ! Fasolkę szparagową trzeba najpierw zblanszować to znaczy wrzucić na minutę do wrzątku. wyjąć, ostudzić i pakować do zamrażarki w szczelnie zamkniętych torebkach.


Sirion - dzięęęęki, stawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 110, 111, 112  Następny
Strona 35 z 112

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island