Forum Terierkowo Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Kuchnia, czyli przepisy na wszelkie pyszności - spis str. 1
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 110, 111, 112  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zadziorny
Administrator


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 41836
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pon 13:09, 10 Wrz 2007    Temat postu:

Borsaf napisał:
...mąż będzie w siódmym niebie bo lubi drozdżaka.

A rogalików pani zadziornej już próbował? Hmmm Niewiem Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sirion
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3989
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Pon 14:36, 10 Wrz 2007    Temat postu:

Jestem głodna i jest mi zimno ! To ja podam "chińską" zupkę.



Składniki
pierś z kurczaka (bez skórki)

puszka kukurydzy

1 paczka 100 gram makaronu sojowego

kawałek pora (biała część)

kawałek selera lub ze dwiełodygi selera naciowego

świeży imbir tak ze 2 cm teho korzenia

sos sojowy

płaska łyżka skrobii kukurydzianej

opcjonalnie - łyżka zielonego groszku z puszki, dwa plasterki polędwicy sopockiej pocięte w paski, troche grzybka mun obgotowanego i pociętego w paski



Do garnka wrzucamy pierś, por, seler, obrany i pokrajany w kawałeczki imbir, dolewamy ze dwa litry wody, dodajemy sos sojowy (do smaku) i gotujemy. Po zawrzeniu trzeba zeszumować. Gotujemy, aż pierś bedzie miękka. Wyławiamy pierś, wywar przecedzamy przez sito. Selera i pora wyrzucamy. Pierś kroimy w paski. Wywar doprowadzmy do wrzenia, wrzucamy kukurydzę, pokrajaną pierś i makaron. Skrobię trzeba rozbełtać z niewielką ilością wody i wlać do zupki, doprowadzić do w rzenia. I na koniec dodać któryś ze składników opcjonalnych, albo dwa z nich albo wszystkie. Sprawdzić smak, czy nie trzeba, jeszcze dodać sosu sojowego. Już dalej nie gotować. Zostawić z 10 minut, makaron sojowy sobie namoknie i spęcznieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Borsaf
Gość





PostWysłany: Pon 16:59, 10 Wrz 2007    Temat postu:

Zadziorny pewnie, ze próbował!!!1 Pyyyszne som!!!!
Powrót do góry
KRETA
Weteran


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 315
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 17:59, 10 Wrz 2007    Temat postu:

[quote="Sirion"][color=blue]Ciasto na karpatkę jest takie samo jak na ptysie w sumie.
]Sirion jestem pod wrażenie , po prostu fantastyczne . Toż to kuchnia artystyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nitencja
Weteran


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 5596
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Livingston

PostWysłany: Pon 18:52, 10 Wrz 2007    Temat postu:

eeeee same zupy.... Cos konkretnego prosze i zeby palilo w paszczy.... Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Hanik
Gość





PostWysłany: Pon 20:04, 10 Wrz 2007    Temat postu:

Kozikobiecał pyszne naleśniki po meksykańcku, które nam zaserwował na trymparty i nie ma. Co prawda nie paliły w paszczę ale to żaden problem by zaczeły palić Twisted Evil
Powrót do góry
Kozik
Weteran


Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 645
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 18:30, 11 Wrz 2007    Temat postu:

Nooo - to dam przepis na te moje naleśniki. Trochę mi głupio, bom kucharz wysoce początkujący - ale skoro na Trymparty smakowały.... Smile

OK - jedziemy:

Ciasto naleśnikowe (pewnie wszyscy dobrze wiedzą ale jakby to czytał ktoś o stopniu swiadomości kulinarnej kozika sprzed roku - to się przyda Very Happy )

- 0,5 l mleka
- ok 100-200 g. wody.
- 2 jajka
- szczypta cukru, 2 szczypty soli
- ok. 30 dag mąki - a dokładnie tyle, zeby to miało fajną konsystencje i tak milutko rozlewało się po patelni.
- można dodać do ciasta kminku - ja uwielbiam - ale wiem, że nie każdy Wink

No i to wszystko dokladnie mieszamy. Mi sluzy do tego zabytkowy robot kuchanny Predom Mesko Very Happy

Naleśniki zawsze smażę na dobrze rozgrzanym maśle. Dodaję odrobinkę przed wylaniem kolejnego placka.

Z tego co napisałem powinno wyjść jakieś 12-15 placków o średniej średnicy Very Happy

Farszyk:

- ok. 300 g. mieszanki Bonduelle Mexico (albo po prostu puszkowa kukurydza wymieszana z puszkowym groszkiem i puszkową fasolką)
- 15-20 dag startego żółtego sera (na Trymparty był, zdaje się, edamski)
- jakiś sos mexykański np. Hellman's - ale to nie jest najkonieczniejsze.
- przyprawy (zioła prowansalskie, bazylia, ciupka chilli, pieprz kolorowy i co tam kto lubi - ja kiedyś dodawałem zielny pieprz ze słoiczka - świetnie się nadaje ale na Trymparty nie było bo już mi wyszedł Very Happy )

Powyższe składniki dkoładnie mieszamy i zabieramy się do robienia nalesników.

Na placek kładziemy 3-4 plasterki salami (z inną wędliną kompletnie nic ciekawego nie wychodzi), na tym rozsmarowywujemy (przepraszam za ten czaswonik Wink ) łyżke stołową farszu. Zawijamy i podsmażamy naleśniory na maśle. Starty ser fajnie się topi i przy okazji związuje nam w środku składniki farszu.

Et voila!

Dobrze do tego podać jakąś fajną sałatkę bazującą na pomidorach. Oliwki, kapary, świeża bazylia i tego typu bajery stanowią cudowne uzupełnienie smaku. No i nie zapominajmy o czerwonym wytrawnym winku.

Bon Apetit!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sirion
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3989
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Wto 20:14, 11 Wrz 2007    Temat postu:

Kilka porad co do naleśników. Ja robię ciasto z oliwą i wtedy trzeba podłożyć kapichnę tłuszczu tylko pod pierwszy naleśnik.
Ciasto dobrze zrobić gdzieś godzię przed smażeniem. Sa wtedy bardziej elastyczne i można je zrobić cieńsze.
A do naleśników w wersji wytrawnej np z kapusta i gzrybami czy po prostu parówką owiniętą w naleśnik, doskonałe jest ciasto, w którym płyn to piwo. Są ślicznie puszyste i mają taki specyficzny smak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kozik
Weteran


Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 645
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 20:24, 11 Wrz 2007    Temat postu:

Dzieki Sirion. Nie omieszkam zastosować... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Flaire
Weteran


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 10529
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 20:32, 11 Wrz 2007    Temat postu:

Sirion napisał:
[color=blue]Kilka porad co do naleśników. Ja robię ciasto z oliwą i wtedy trzeba podłożyć kapichnę tłuszczu tylko pod pierwszy naleśnik.
Ciasto dobrze zrobić gdzieś godzię przed smażeniem. Sa wtedy bardziej elastyczne i można je zrobić cieńsze.
Ja robię tak samo - do ciasta dodaję oliwę albo stopione masło i pod naleśniki już nie dodaję tłuszczu, a ciasto robię co najmniej pół godziny przed smażeniem. Tylko tu jest jeden wyjątek Smile - używając mąki typu "quick blending", o której pisałam wyżej, a której, jak się wydaje, w Polsce nie ma - nie trzeba ciasta robić z góry. To jeszcze jedna zaleta tej mąki... bardzo mi jej brakuje... Sad Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Anisha
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 7427
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 20:59, 11 Wrz 2007    Temat postu:

Flaire napisał:
To jeszcze jedna zaleta tej mąki... bardzo mi jej brakuje... Sad Wink

Cóż, Flaire... Pozostają Ci jeszcze paczki z Hameryki... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Flaire
Weteran


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 10529
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 21:01, 11 Wrz 2007    Temat postu:

Anisha napisał:

Cóż, Flaire... Pozostają Ci jeszcze paczki z Hameryki... Wink
No tak myślę... Niektóre rzeczy sobie przywożę, ale MĄKĘ??? Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora
karpatka
Weteran


Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 499
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Dębica

PostWysłany: Wto 22:08, 11 Wrz 2007    Temat postu:

Kozik - napisz w którym momencie dodajemy ser żółty? Laughing

Jeśli chodzi o ciasto naleśnikowe to ja podpatrzyłam u Makłowicza (już wielki temu) i tak robię, że dodaję trochę wody mineralnej, ale koniecznie gazowanej dzięki czemu naleśniki pieką się "fajnie" Laughing. Nie można przesadzić z ilością tej wody bo uciekający gaz w czasie pieczenia pozostawi małe dziurki w plackach. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kozik
Weteran


Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 645
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 23:33, 11 Wrz 2007    Temat postu:

karpatka napisał:
Kozik - napisz w którym momencie dodajemy ser żółty? Laughing


Noooo... przed smazneniem Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
magnitudo
Moderator


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 13321
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 23:46, 11 Wrz 2007    Temat postu:

No i jeszcze trzeba pamiętać o MAGII Wink ciasto naleśnikowe powinno postać przed smażeniem co najmniej pół godziny, wtedy jest bardziej elastyczne Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 110, 111, 112  Następny
Strona 39 z 112

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island