Forum Terierkowo Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Kuchnia, czyli przepisy na wszelkie pyszności - spis str. 1
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 110, 111, 112  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anisha
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 7427
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro 7:22, 12 Wrz 2007    Temat postu:

Sirion napisał:
Ciasto dobrze zrobić gdzieś godzię przed smażeniem. Sa wtedy bardziej elastyczne i można je zrobić cieńsze.

Flaire napisał:
a ciasto robię co najmniej pół godziny przed smażeniem

Magnitudo napisał:
ciasto naleśnikowe powinno postać przed smażeniem co najmniej pół godziny, wtedy jest bardziej elastyczne

Nie ma to jak utrwalanie wiadomości w dziedzinie naleśnikologii, prawda? Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
KRETA
Weteran


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 315
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro 22:05, 12 Wrz 2007    Temat postu:

- Czy naleśniki , które można kupic na wystawach psów sa robione z takiego ciasta -
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sirion
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3989
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Śro 22:13, 12 Wrz 2007    Temat postu:

Trzeba by się dowiedzieć tych od naleśników francuskich z Żywca (zawelshonych). Ale podejrzewam, że robią na samej wodzie, no i to specjalne urządzenie do smażenia robi swoje i technika, że są takie cieniutkie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Hanik
Gość





PostWysłany: Czw 6:22, 13 Wrz 2007    Temat postu:

Francuzi do naleśników mają specjalną mąkę. One są takie ciemne i niesamowicie cieniutkie i robią je na patelni.
Powrót do góry
aga_ostaszewska
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 974
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 8:37, 13 Wrz 2007    Temat postu:

Naczytalam siem wczoraj o nalesnikach i mnie naszlo... po powrocie do domu zawinelam rekawy i zaczelam smazyc...
... ciasto standardowe (dodalam zarowno odrobine wody gazowanej, jak i olwy) zmodyfikowane o koste bazylii Knora...
... jak farsz posluzyllo mi:
- salami (Kozikowe Very Happy PYCHA!)
- puszka indyjska Boduelle (w sklad wchodzi fasola czerwona i biala oraz ananas... i wszyst ko w zalewie carry)
- starty ser zolty

Bylo PYCHA! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sirion
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3989
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Czw 9:08, 13 Wrz 2007    Temat postu:

Hanik napisał:
Francuzi do naleśników mają specjalną mąkę. One są takie ciemne i niesamowicie cieniutkie i robią je na patelni.


To pewnie Ci chodzi o naleśniki z Bretanii. Oni je tam podobno robią na mące gryczanej. Nie byłam, nie jadłam. Ale kupiłam sobie wspaniałą książkę-album o kuchni francuskiej. Jest to właściwie opowieść o kulturze kulinarnej tradycyjnej, prezentująca rozmaite regionalne specjały, tradycje w kontekście kulturalno-historycznym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Hanik
Gość





PostWysłany: Czw 14:42, 13 Wrz 2007    Temat postu:

Sirion napisał:
Hanik napisał:
Francuzi do naleśników mają specjalną mąkę. One są takie ciemne i niesamowicie cieniutkie i robią je na patelni.


To pewnie Ci chodzi o naleśniki z Bretanii. Oni je tam podobno robią na mące gryczanej. Nie byłam, nie jadłam. Ale kupiłam sobie wspaniałą książkę-album o kuchni francuskiej. Jest to właściwie opowieść o kulturze kulinarnej tradycyjnej, prezentująca rozmaite regionalne specjały, tradycje w kontekście kulturalno-historycznym.


Dokaładnie takie.
Bretończycy się chlubią, że robią najlepsze naleśniki. Rzeczywiście śmierdzą kaszą gryszaną i są takie cieniusieńkie i dość suche Very Happy

Sirion A co to za książka?
Powrót do góry
Sirion
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3989
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Czw 14:45, 13 Wrz 2007    Temat postu:

Ta książka to się nazywa Kulinaria - Francja (albo Kulinaria francuskie - w pracy jestem i piszę z pamięci). Ogromne tomiszcze, kupiłam w EMPIK-u, kosztowało majątek. Ale jest wspaniałe. Podobna pozycja jest o Włoszech i ogólna o całej Europie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Hanik
Gość





PostWysłany: Czw 14:51, 13 Wrz 2007    Temat postu:

To muszę zobaczyć co to jest. Lubię kuchnię francuską. Może kupię sobie??? Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Flaire
Weteran


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 10529
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 16:07, 15 Wrz 2007    Temat postu:

Z uwagi na sezon proszę o przepisy ze śliwkami. Ciasta oczywiście, ale nie tylko. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sirion
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3989
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Sob 17:01, 15 Wrz 2007    Temat postu:

Powidła, nalewka i śliwowica - to ostanie wymaga naprawdę pewnych umiejetności i aparatury. W okolicach Nowego Sącza dobrze sobie z tym radzą ! Super No i oczywiście knedle ze śliwkami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Flaire
Weteran


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 10529
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 17:39, 17 Wrz 2007    Temat postu:

No i co, nikt nie ma przepisów na śliwkowe pyszności? Shocked Tak to jest, jak się kuchnię przenosi - potem nikt nie może trafić! Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sirion
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3989
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Pon 18:34, 17 Wrz 2007    Temat postu:

Flaire - knedle ze śliwkami.
Robimy ciasto jak na kopytka czyli z gotowanych ziemniaków, maki i jajka. Bierzemy śliwki węgierki (tylko te się naprawdę nadają), wyjmujemy z nich pestki tak, aby owoc został tylko przekrojony po jednej stronie. Do środka sypiemy pół łyżeczki cukru z cynamonem. Na dłoni rozpłaszczamy porcję ciasta, kładziemy śliwkę, obklejamy ciastem i turlamy w rękach, aby knedel był okrągły.
Gotujemy w ten sposób, że wrzucamy do wrzątku, gdy wypłyną trzeba jeszcze do 5 minut je gotować. Wykładamy na talerz, polewamy stopionym masłem i posypujemy cukrem z cynamonem wg uznania.

A teraz łódzki sposób podania knedli ze śliwkami. I dodam, żem chociaż łodzianka, to nie cierpię tego ! Knedle ze sliwkami, do tego żeberka wieprzowe duszone w sosie lub inny kawałek duszonej świniny i kiszona kapusta gotowana, zasmażana. Brrr.... Każdą z tych rzeczy lubię, ale razem ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
coztego
Gość





PostWysłany: Pon 20:06, 17 Wrz 2007    Temat postu:

A ja smażę śliwki w cieście, jak racki z jabłkami, tylko zamiast jabłek wrzucam pokrojone śliwki. I mówiąc szczerze, jest to pychota Very Happy

Ciasto robię takie:
Dwa jajka,
5 łyżek śmietany,
Ze 2 łyżki cukru,
10-12 dkg mąki,
Szczypta proszku do pieczenia.

Ucieram żółtka z cukrem, dodaję śmietanę, miksuję chwilę. Z białek ubijam pianę, dodaję do masy śmietanowo- żółtkowej, delikatnie mieszam powoli dosypując mąkę ze szczyptą proszku.
Śliwki kroję w plasterki grubości ok. 0,5 cm, wrzucam ile ciasto zabierze (wychodzi ok. 40 dkg śliwek lekką ręką), czyli tak, zeby raczej były to śliwki oblepione ciastem, niż ciasto z pływającymi weń śliwkami. Na patelni rogrzewam Plantę i na gorący tłuszcz nakładam łyżką po trochu, formując placuszki. Smażymy po parę minut z każdej strony, na złoto. Gorące posypujemy cukrem i jemy Very Happy
Powrót do góry
Flaire
Weteran


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 10529
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 21:30, 17 Wrz 2007    Temat postu:

coztego napisał:
A ja smażę śliwki w cieście, jak racki z jabłkami, tylko zamiast jabłek wrzucam pokrojone śliwki. I mówiąc szczerze, jest to pychota Very Happy
O, właśnie chyba dokładnie o to mi chodziło!!! Bo wiesz co? Dzisiaj, tak ze dwie godziny temu, robiłam właśnie talkie jabłka w cieście i zostało mi ciasta (miałam tylko jakieś szczątkowe ilości jabłek) - a mam śliwki! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 110, 111, 112  Następny
Strona 40 z 112

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island