Forum Terierkowo Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Kuchnia, czyli przepisy na wszelkie pyszności - spis str. 1
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 110, 111, 112  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
domi_nique



Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 221
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Świętochłowice/Wrocław

PostWysłany: Wto 23:26, 03 Kwi 2007    Temat postu:

a moglby mi ktos podsunac przepisy na jakies lekkie, wiosenne salatki? ostatnio odkrylam, ze nie mieszcze sie do letnich ciuchow Confused

moja ulubiona salatka to:

2 pomidory pokroic w kostke
1 ogorek zielony pokroc w kostke
7 zodkiewek pokroic w plasterki
salate lodowa porwac na male kawalki
salate zwykla porwac na male kawalki
garsc siekanego szczypiorku
sos wloski knorr (zrobic wg przepisu na opakowaniu Razz) lub oliwa z oliwek+ocet winny+suszone ziola prowansalskie

wszystko wymieszac.
pycha.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nikita



Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 454
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawy

PostWysłany: Śro 11:34, 04 Kwi 2007    Temat postu:

Wczoraj miałam bardzo pracowite popołudnie Very Happy
Tak właśnie wyglądaja moje ciasteczka migdałowe Wink


[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Anisha
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 7427
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro 12:16, 04 Kwi 2007    Temat postu:

Ależ pyszniaście wyglądają, mniam! Kciuki

A jak Ci wyszedł ambasador? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
wix



Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 105
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: gdańsk/warszawa

PostWysłany: Śro 12:42, 04 Kwi 2007    Temat postu:

o mniam Very Happy
ale ja i tak jestem bezgraniczna fanka francuskich ciasteczek by Hanik..
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nikita



Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 454
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawy

PostWysłany: Śro 14:09, 04 Kwi 2007    Temat postu:

Anisha napisał:
Ależ pyszniaście wyglądają, mniam! Kciuki

A jak Ci wyszedł ambasador? Wink


Ambasadora robię dziś bo się nie wyrobiłam Embarassed
Wczoraj zrobiłam ciasteczka migdałowe, lasagne, tort dla Rollka i wątrówka dla Pszym Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nikita



Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 454
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawy

PostWysłany: Śro 14:25, 04 Kwi 2007    Temat postu:

wix napisał:
o mniam Very Happy
ale ja i tak jestem bezgraniczna fanka francuskich ciasteczek by Hanik..


a gdzie je znajdę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
vigor
Weteran


Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 1147
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nozdrzec

PostWysłany: Śro 19:19, 04 Kwi 2007    Temat postu:

O qrde jaki pyszny ten KEKS z przepisu Made in Borsaf - chyba nie pomyliłem autora przepisu Shocked . Od wczoraj ok. 19-tej (jeszcze był lekko cieplutki) kończę go wtryniać - mniaaaam. I jak tu zgubić trochę zbędnych dekagramów???, jak Vigorowa robi taśmowo inne pampuchy z Waszych wspaniałych przepisów. Dzięęęki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
OMM
Zaangażowany


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 1165
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 17:02, 05 Kwi 2007    Temat postu:

Buuu a obiecanych mazurków nie ma
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sirion
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3989
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Czw 19:05, 05 Kwi 2007    Temat postu:

No właśnie, ja bym była bardzo tym pomarańczowym, o którym Flaire wspominała zainteresowana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
magnitudo
Moderator


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 13321
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw 20:08, 05 Kwi 2007    Temat postu:

Mazurek kokosowy
Upiec kruchy spód,po ostygnięciu posmarować masą kokosową i pamiętać, że mazurek to ciasta na palec, a masy na dwa palce.
masa kokosowa
Z szklanki mleka i szklanki cukru ugotować syrop na nitkę lub puszkę skondensowanego słodkiego mleka gotować na wolnym ogniu około 2 godzin.
Do tego ciepłego mlecznego syropu dodać szklankę wiórek kokosowych i do smaku kakao jak kto lubi, podgrzać mieszając, powinna być bardzo gęsta masa. Kostkę masła utrzeć do białości i stopniowo ucierając dodawać ostudzoną masę kokosową.Gotową masę rozsmarować na kruchym spodzie i oczywiście ubrać Very Happy
Smacznego
Powrót do góry
Zobacz profil autora
magnitudo
Moderator


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 13321
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw 20:33, 05 Kwi 2007    Temat postu:

Mazurek figowy
Na upieczonym kruchym spodzie rozsmarować masę figową.
masa figowa 25 dkg fig i dwie obrane cytryny przepuścić przez maszynkę. Z 1/8 l wody,1/2 łyżki octu 6% i 25 dkg cukru ugotować syrop do nitki. Do syropu włożyć przepuszczone przez maszynkę figi i wedle upodobania dodatkowo orzechy, skórkę pomarańczową migdały, ale może być bez i chwilę smażyć ciągle mieszając.Masa powinna być gęsta. Schłodzić i jeszcze ciepłą rozsmarować na kruchym spodzie. Udekorować

Mazurek kajmakowy
ina tylko masa
masa kajmakowa
Puszkę słodkiego, zagęszczonego mleka gotować przez 3 godziny. Szklankę rodzynek namoczyć w alkoholu do wyboru rum, koniak itp. kostkę masła utrzeć do białości i pomału dodać ostudzony lukier z mleka. Na koniec w odrobinie gorącej wody rozpuścić kawę i wg upodobania wkręcić zimną do masy. Dodać rodzynki odsączone i rozsmarować na spodzie Przyozdobić.
Smacznego
Jutro sama będę te 3 mazurki robić bo rodzina je uwielbia Very Happy
te mleko w puszce to gotować w opakowaniu w garze z wodą
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Flaire
Weteran


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 10529
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 21:35, 05 Kwi 2007    Temat postu:

OK, to ja po pierwsze dam przepis na kruchy spód - w końcu obiecałam, że będzie dla blondynek Wink.

2 szklanki mąki
kostka zimnego masła (200 g)
1/2 szklanki cukru pudru
cukier waniliowy
dwa żółtka (XL)

Rozgrzać piekarnik do 190 stopni.

Mąkę przesiać z cukrem pudrem i cukrem waniliowym. Wkroić masło dwoma nożami i kroić, aż wszystko będzie miało konsystencję kaszy gryczanej. Dodać żółtka i szybko zagnieść ciasto. Odłożyć do lodówki na pół godziny. 2/3 ciasta rozwałkować na grubość ok. 3/4 cm. Z pozostałej 1/3 uformować wałek, z którego zbudować boczne "ścianki", które należy dokleić do spodu (chodzi o to, żeby ze spodu zrobiło się "pudełeczko", które wypełnimy masą). Podziurkować spód widelcem tu i ówdzie. Włożyć do rozgrzanego piekarnika i piec ok. 20 minut.

Z tego przepisu wychodzi mi mazurek ok. 22 na 22 cm (taką mam blaszkę) i o głębokości ok. 3 cm. NB, ja robię wszystko w robocie kuchennym - wrzucam mąkę i cukry, mieszam, potem wrzucam zmrożone masło w kawałkach i mieszam aż wszystko zmieni się w drobne granulki i wtedy dodaję żółtka i mieszam dalej przez moment, aż wszystko się zespoli, po czym odkładam do lodówki na pół godziny. Dalej jak wyżej.


Ostatnio zmieniony przez Flaire dnia Pią 22:51, 06 Kwi 2007, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Flaire
Weteran


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 10529
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 21:50, 05 Kwi 2007    Temat postu:

Mazurek pomarańczowy

2 duże pomarańcze
1 cytryna
1 1/2 szklanki cukru

czekolada (ok. 2 tabliczki)
kruchy spód jak wyżej

Czekoladę zetrzeć na tarce na wiórki (albo zmiksować w robocie na drobno). Gorący spód wyjąć z pieca i natychmiast pokryć startą czekoladą - chodzi o to, żeby gorący spód rozpuścił czekoladę. Rozpuszczoną czekoladę rozsmarować równomiernie po spodzie i całość nieco ostudzić.

Gdy spód stygnie, zrobić masę: pomarańcze i cytrynę wyszorować w gorącej wodzie, pokroić (razem ze skórką) na kawałki i zmielić w maszynce lub robocie kuchennym. Dodać cukier i smażyć na małym ogniu. Masa zeszkli się (roztopiony w niej cukier stanie się przezroczysty) - sprawdzamy, czy jest gotowa kapiąc nią na talerzyk - jeśli taka kapnięta masa pozostaje w kupie, a nie rozlewa się w kałużę, to masa jest gotowa. Masę trochę ostudzić i wyłożyć na "zaczekoladowiony" Wink spód.

Mniam.

Jutro podam przes na hamerykański "mazurek" orzechowy.


Ostatnio zmieniony przez Flaire dnia Wto 17:07, 30 Mar 2010, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
coztego
Gość





PostWysłany: Czw 23:21, 05 Kwi 2007    Temat postu:

To ja też czym prędzej zapodaję przepis na

Mazurek kruchy z pianką i orzechami

Ciasto:
25 dkg mąki
20 dkg masła
5 dkg cukru pudru
żółtka z 3 ugotowanych na twardo jaj

20 dkg powideł śliwkowych do przełożenia

Masa:
5 białek
20 dkg cukru pudru
cukier waniliowy

około 10 dkg orzechów włoskich łuskanych

Mąkę posiekać z masłem, dodać cukier puder i przetarte przez sitko żółtka, zagnieść ciasto, włożyć do lodówki na 30 minut. Schłodzone ciasto rozwałkować na grubość ok. 1 cm i przełożyć na posmarowaną tłuszczem i oprószoną mąką blachę średniej wielkości, podnosząc brzegi na wysokość 2-3 cm. Wstawić do gorącego piekarnika (ok. 200 stopni) i upiec na złoty kolor. Jeszcze ciepły spód posmarować powidłami.

Przygotować masę: z białek ubić sztywną pianę, dodając cukier i cukier waniliowy, wyłożyć ją na posmarowany powidłami (przestygnięty) spód i posypać posiekanymi orzechami włoskimi (część orzechów można wymieszać z masą). Mazurek wstawić do letniego piekarnika (ok. 100 stopni) i piec, aż piana się zrumieni. (w przepisie zalecane jest pieczenie piany z uchylonymi drzwiczkami piekarnika, ale ja drzwiczki zamykam i też się elegancko wypieka Wink ).

Efekt jest olśniewający Very Happy
Powrót do góry
Flaire
Weteran


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 10529
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 9:17, 06 Kwi 2007    Temat postu:

Hamerykański "mazurek" orzechowy

Ciasto:
2 szklanki mąki
1/3 szklanki cukru
1 kostka masła

Nadzienie:
1 1/2 szklanki brązowego cukru trzcinowego (* patrz niżej)
4 jajka (L)
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2 duże szczypty soli
2 olejki waniliowe
1 1/2 szklanka grubo posiekanych orzechów włoskich

Rozgrzać pierkarnik do 180 stopni C.

Na ciasto, do mąki wkroić masło, dodać cukier. Całość powinna mieć konsystencję kaszy gryczanej. Nie zagniatać ciasta, tylko wyłożyć na blachę (ja używam dwóch małych blaszek, 12x22 cm) i palcami docisnąć, kształtując spód i boczki o wysokości 2-3 cm. Podziurkować spód widelcem i piec w rozgrzanym piekarniku ok. 20 minut (spód nie powinien się prawie wcale zrumienić).

Jajka lekko ubić widelcem, dodać pozostałe składniki, wymieszać i wyłożyć na podpieczone spody. Piec w rozgrznym piekarniku jeszcze ok. 25 minut. Uważać, by zbytnio nie zrumienić. Ostudzić, delikatnie wyjąć z blaszki, udekorować i JEŚĆ! Smile

* Tutaj chodzi o taki mocno brązowy, lepki (nie sypki) cukier trzcinowy. Gdy przyjechałam do Polski, nie mogłam go tutaj znaleźć, ale teraz już jest. Jeśli nie znajdziecie tego lepkiego cukru trzcinowego, to z sypkiego brązowego trzcinowego cukru tez wyjdzie; w ostateczności można użyć zwykłego cukru, ale wtedy potrzeba trochę mniej, no i smak nie będzie niestety ten sam. Sad


Ostatnio zmieniony przez Flaire dnia Pią 21:05, 06 Kwi 2007, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 110, 111, 112  Następny
Strona 31 z 112

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island