Forum Terierkowo Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Kuchnia, czyli przepisy na wszelkie pyszności - spis str. 1
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 110, 111, 112  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
coztego
Gość





PostWysłany: Pią 11:53, 06 Kwi 2007    Temat postu:

Kusi mnie ten pomarańczowy mazurek, ale nie wiem czy w tym roku się zdecyduję, bo jak zwykle zabieram się do pieczenia bez entuzjazmu Confused
Powrót do góry
Flaire
Weteran


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 10529
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 12:32, 06 Kwi 2007    Temat postu:

coztego napisał:
Kusi mnie ten pomarańczowy mazurek, ale nie wiem czy w tym roku się zdecyduję, bo jak zwykle zabieram się do pieczenia bez entuzjazmu Confused
No ten pomarańczowy to mój ulubiony - i ponieważ mam robota kuchennego, to również bajecznie łatwy w wykonaniu. Przepis jest standardowy - moje ulepszenie to ta warstwa czekolady, która naprawdę robi z tego coś pysznego! Smile

Natomiast moja rodzinka i znajomi zajadają się tym orzechowym, bo dla nich to jest coś innego. Więc właśnie o ten orzechowy co roku się dopraszają. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Hanik
Gość





PostWysłany: Pią 13:24, 06 Kwi 2007    Temat postu:

wix napisał:
o mniam Very Happy
ale ja i tak jestem bezgraniczna fanka francuskich ciasteczek by Hanik..

Wix, ale wymyśliłaś Laughing
To są ciasteczka na szybciora. Jak nic nie ma w domu a goście zaraz mają wpaść Laughing

Nikit, ja po prostu kupuje ciasto francuskie w rolce. Można dostać niemrożone w Lidlu lub w Biedronce. Kroję na kwadraciki i na każdy kwadracik kładę po łyżce powideł śliwkowych własnej roboty i posypuję cukrem. Następnie wkładam na 20 min do piekarnika nagrzanego do 200 stopni i gotowe. U mnie wszyscy się tym zajadają a roboty niewiele.

Właśnie wpadłam do topiku by poszukać jakiegoś dobrego ciasta na święta.Te mazurki wyglądaj zachęcająco.Ale już wybrałam. Zrobie ciasto Anishy bo na trymparty się nim zajadalam Very Happy Pycha.
Powrót do góry
Nikita



Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 454
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawy

PostWysłany: Pią 19:00, 06 Kwi 2007    Temat postu:

Hanik napisał:
wix napisał:
o mniam Very Happy
ale ja i tak jestem bezgraniczna fanka francuskich ciasteczek by Hanik..

Wix, ale wymyśliłaś Laughing
To są ciasteczka na szybciora. Jak nic nie ma w domu a goście zaraz mają wpaść Laughing

Nikit, ja po prostu kupuje ciasto francuskie w rolce. Można dostać niemrożone w Lidlu lub w Biedronce. Kroję na kwadraciki i na każdy kwadracik kładę po łyżce powideł śliwkowych własnej roboty i posypuję cukrem. Następnie wkładam na 20 min do piekarnika nagrzanego do 200 stopni i gotowe. U mnie wszyscy się tym zajadają a roboty niewiele.

Właśnie wpadłam do topiku by poszukać jakiegoś dobrego ciasta na święta.Te mazurki wyglądaj zachęcająco.Ale już wybrałam. Zrobie ciasto Anishy bo na trymparty się nim zajadalam Very Happy Pycha.


Hanik! dzięki wielkie Very Happy

A moje Anishowe ciasto właśnie łapie kolory w piekarniku Wink
W kuchni pachnie czekoladą Very Happy mniam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sirion
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3989
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Pią 20:05, 06 Kwi 2007    Temat postu:

Dziewczyny, ja mam nietypowe pytanie. Co mozna zrobić ze strusiego jaja oprócz jajecznicy ?
Już raz takie jaje miałam i wyszła z tego jajecznica na około 10 osób (trzeba mocno doprawiać, bo ma jakiś słodkawy posmaczek). Teraz znów dostałam takie jajo i nie wiem co zrobić, bo okazji na taki ludzki spęd w najbliższym czasie nie mam. Aha, z moich doświadczeń z jajem to nie ma szans na oddzielenie białka od żółtka, bo zawartość otrzymuje się metodą wydmuszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zadziorny
Administrator


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 41837
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pią 20:38, 06 Kwi 2007    Temat postu:

A na twardo to ile godzin trzeba gotować? Hmmm Niewiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Flaire
Weteran


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 10529
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 20:43, 06 Kwi 2007    Temat postu:

Ups, pomyliłam sie w jednym z przepisów powyżej i zamiast 1 kostki masła napisałam 1/2... Ale juz poprawiłam... Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sirion
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3989
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Pią 20:44, 06 Kwi 2007    Temat postu:

Podobno godzinę i jest niesmaczne w tej postaci, a białko zostaje takie galaretowate. Tak mi mówiono.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Hanik
Gość





PostWysłany: Pią 21:43, 06 Kwi 2007    Temat postu:

Nikita napisał:
Hanik napisał:
wix napisał:
o mniam Very Happy
ale ja i tak jestem bezgraniczna fanka francuskich ciasteczek by Hanik..

Wix, ale wymyśliłaś Laughing
To są ciasteczka na szybciora. Jak nic nie ma w domu a goście zaraz mają wpaść Laughing

Nikit, ja po prostu kupuje ciasto francuskie w rolce. Można dostać niemrożone w Lidlu lub w Biedronce. Kroję na kwadraciki i na każdy kwadracik kładę po łyżce powideł śliwkowych własnej roboty i posypuję cukrem. Następnie wkładam na 20 min do piekarnika nagrzanego do 200 stopni i gotowe. U mnie wszyscy się tym zajadają a roboty niewiele.

Właśnie wpadłam do topiku by poszukać jakiegoś dobrego ciasta na święta.Te mazurki wyglądaj zachęcająco.Ale już wybrałam. Zrobie ciasto Anishy bo na trymparty się nim zajadalam Very Happy Pycha.


Hanik! dzięki wielkie Very Happy

A moje Anishowe ciasto właśnie łapie kolory w piekarniku Wink
W kuchni pachnie czekoladą Very Happy mniam!


No a moje Anishowe ciasto już gotowe i sobie czeka na niedzielę. Mam nadzieję, że wytrzyma Laughing Zapachu narobiłam na całą chałupę Very Happy
Powrót do góry
coztego
Gość





PostWysłany: Pią 22:23, 06 Kwi 2007    Temat postu:

Flaire napisał:
Ups, pomyliłam sie w jednym z przepisów powyżej i zamiast 1 kostki masła napisałam 1/2... Ale juz poprawiłam... Embarassed

W którym? Muszę poprawić wydruk Twisted Evil
Powrót do góry
Flaire
Weteran


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 10529
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 22:50, 06 Kwi 2007    Temat postu:

coztego napisał:
Flaire napisał:
Ups, pomyliłam sie w jednym z przepisów powyżej i zamiast 1 kostki masła napisałam 1/2... Ale juz poprawiłam... Embarassed

W którym? Muszę poprawić wydruk Twisted Evil
Tego się obawiałam i dlatego o tym wspomniałam... Orzechowy - w końcu zmieniłam proporcje w całym przepisie po tym, jak go dzisiaj zrobiłam. Teraz powinnam trochę zmienić w spodzie i w pomarańczowym też... Zaraz to zrobię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
coztego
Gość





PostWysłany: Sob 9:27, 07 Kwi 2007    Temat postu:

Masz szczęście, że dopiero będę robić ten mazurek pomarańczowy. Nie mogę się powstrzymać, upiekę Very Happy
Orzechowy też obiecujący szalenie, ale w okolicy nie dostanę cukru trzcinowego
Powrót do góry
jovanna
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 1306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob 17:37, 07 Kwi 2007    Temat postu:

Sałatka wiosenna

5 liści sałaty lodowej
4 rzodkiewki (utrzeć na tarce na wiórki)
rucola (garść)
cykoria (jedna)
pomidor (jeden)
ogórek (jak jest duży to pół)
szczypior 1/2 pęczka
oliwki
ser feta (opakowanie)
sok z cytryny plus olej lniany lub oliwa z oliwek (2-3 łyżki), sól i pieprz...
Składniki pomieszać ze sobą i zjeść ze smakiem Wink mniam...

Chińszczyzna a 'la jovanna

pierś z kurczaka
grzyby mun
puszka groszku
gotowana marchewka 3 duze sztuki
ryż
przyprawa curry
sos sojowy
ocet winny

Pierś kurczaka pokroić na drobne kawałki i podsmażyć na patelni. Następnie zalać wodą dodając namoczone wcześniej w wodzie garść grzybów mun drobno pokrojonych. Podusić 10-15 minut. Potem dodać 2 łyżki sosu sojowego, doprawić octem winnym i zagęścić mąką.
Ugotowac ryż na sypko. Następnie dodać do niego curry (łyżeczkę ) groszek i marchew (pokrojoną w kostkę) pomieszać.
Smacznego Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
coztego
Gość





PostWysłany: Sob 21:16, 07 Kwi 2007    Temat postu:

Wszystko wypieczone Very Happy
Mazurek pomarańczowy spełnił moje oczekiwania. Najbardziej czekałam na zapach pomarańczy i pachniało w całym domu cudownie Smile

Wszystko byłoby super, gdyby nie jeden szczegół... Bardzo mi się podobało, że ten mazurek jest taki pięny, złocisty, intensywnie pomarańczowy w kolorze... Ale wpadłam na genialny pomysł, żeby z wierzchu popruszyć go czekoladą i stracił całą urodę Confused Very Happy
Powrót do góry
Sirion
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3989
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Sob 22:23, 07 Kwi 2007    Temat postu:

A ja postanowiłam zrobić bezy, bo mi dużo białek zostało. I w dodatku tą metodą zaparzania piany z białek gorącym syropem. I mi nie wyszły Ale chyba trochę w tym jest też winy nowego piekarnika. Buuuuu..........
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 110, 111, 112  Następny
Strona 32 z 112

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island