Forum Terierkowo Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Kuchnia, czyli przepisy na wszelkie pyszności - spis str. 1
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 110, 111, 112  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 3:55, 15 Lut 2007    Temat postu: nikit1

aga_ostaszewska napisał:
A ja chcialabym polecic, wszystkim niewtajemniczonym, salatke krabowa nikit... Ciekwa jestem czy tutaj zaglada... bo sama nie mam smaialosci napisac przepisu tego cudenk!

aaaaa tu jesteś Laughing

No dobra - to 9 kroków:

1. wyjmuję z zamrażarki paluszki krabowe żeby odmarzły
2.Makaron ryżowy (tak gdzieś 1/3 paczki) wrzucam do miski i zalewam gorącą wodą i odstawiam na kilka minut, żeby był jadalny.
3. obieram jednego dłuuugiego ogórka zielonego, kroję wzdłuż na ćwiartki a potem na cienkie plastereczki.
4. paluszki krabowe (kupuję paczkę mrożonych - to jakieś 250 gram), obieram z folijek i kroję w kawałeczki (takie 1cm).
5. otwieram puszkę kukurydzy i odelwam wodę.
6. odlewam wodę z makaronu i wrzucam do niego te wszystkie przygotowane wcześniej cuda.
7. posypuję solą i pieprzem
8. dodaję majonez (wersja I) bądź oliwę z sokiem z cytryny (wersja II)
9. zajadam się ze smakiem


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Nie 18:01, 18 Lut 2007, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 3:56, 15 Lut 2007    Temat postu: Minio

Nikit1 jak dokładnie opisałaś , chyba każdemu się uda Laughing
podoba mi się szczególnie :

5. otwieram puszkę kukurydzy i odelwam wodę.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 3:56, 15 Lut 2007    Temat postu: sirion

To jeszcze inna sałatka

1 paczka paluszków krabowych ok 250 g (ja używam tych w zalewie)
1 paczka ogonków raków w zalewie lub w krewetek (ale z raczkami lepsze) ok 250 g
4-6 jaj na twardo (to dowolnie czy chcemy miec więcej czy mniej sałatki)
słoik majonezu (polecam z Motyla)
duzy pęczek koperku

Jaja posiekać (niezbyt drobno), paluszki pokroić w kostkę, raczki lub krewetki też rozdrobnić. Dodać majonez i posiekany koperek. Wynieszać i sprawdzić czy nie trzeba dosolić (ale zwykle nie). Ta sałatka lubi duuużo koperku, szczególnie gdy uzywamy ogonków raków. W salaterce, gdy podajemy na stół udekorować gałązkami kopru i paseczkami łososia wędzonego albo takiej rybnej konserwy Lisnera z rybką w kolorze czerwonym (Alaska Seelachs chyba się to nazywa). W kazdym razie coś rybiego w czerwonym koloru. Ale to tylko, gdy planujemy eleganckie podanie.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 3:56, 15 Lut 2007    Temat postu: Nitencja

Sirion a gdzie ja na tym zadupiu znajde doopki raczkow ;-/
NIkir jutro robie Twoja wersje a potem chyba kupie koorwetki do wersji SIrion
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 3:57, 15 Lut 2007    Temat postu: Wind

nikit, sirion,

Wspaniale te Wasze przepisy pod kraby Smile Biorac pod uwage, ze uwielbiam takie morskie "swinstewka" to wyprobuje przy najblizszej okazji Smile
BTW ciesze sie, ze idziemy w "prostote" przygotowania Twisted Evil

W.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 3:59, 15 Lut 2007    Temat postu: Petra

Rolling Eyes Mmmm same pyszności tu widzę.Kuchnia to mój ulubiony temat,więc niebawem coś tu wstawię..przyznaję,że królują u mnie zupy,dania mięsne,ryby,sałatki,makarony..desery schodzą na drugi plan strzelać w bioderko można od czasu do czasu...ale danie główne to jest to co tygrysy lubią najbardziej..mrrr Rolling Eyes Na pewno wypróbuję sałatkę czosnkową Twisted Evil
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 4:00, 15 Lut 2007    Temat postu: Kardusia

Petra - spróbuj - sałateczka jest bardzo smaczna i szybka w montażu Wink . Tylko pierwszy raz zrób z połowy porcji - zobaczysz czy Ci pasuje Rolling Eyes . Ja się nią często delektuję . Cieszę się , że również lubisz "konkretne" jedzonko... Może dorzucisz jakiś swój przepisik ...
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 4:01, 15 Lut 2007    Temat postu: Wojenka

sirion napisał:

Ja piekę pierniczki w kształcie szkociaków i arabów .
Mmmm,pycha...
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 4:02, 15 Lut 2007    Temat postu: Flaire

Hamerykańskie ciasto bananowe

Amerykanie nazywają to "Banana bread", ale "bread" w tym znaczniu to nie znaczy chleb, tylko właśnie placek albo ciasto. Przpisów na takie bananowe ciasto jest bardzo wiele. Oto jeden z nich - bardzo łatwy, bardzo bananowy, wilgotniutki i pyszny, moim zdaniem. Smile

Składniki:

2 jajka (klasy wagowej L)

1/3 szklanki maślanki

1/2 szklanki oleju (ja używam rzepakowy - Kujawski)

1 szklanka rozciapanych, bardzo dojrzałych bananów (ja użyłam trzy duże banany, mocno zbrązowiałe z wierzchu - ale nie mogą być zgniłe w środku!)

1 1/4 szklanki cukru

1 3/4 szklanki mąki

1 łyżeczka (kopiasta) sody oczyszczonej

1/2 łyżeczki soli

1/2 szklanki grubawo posiekanych orzechów (może być bez - ja zrobiłam bez)

1. Rozgrzać pierkarnik do 165 stopni C. Wysmarować tłuszczem foremkę na keks (moja ma 25 na 12 cm).

2. Połączyć jaja, maślankę, olej i banany.

3. Przesiać mąkę z cukrem, sodą i solą. Dodać do mieszanki bananowej, dosypać orzechy (jeśli się je używa) i dobrze wymieszać.

4. Wyłożyć do foremki i wstawić na środkową półkę rozgrzanego piekarnika. Piec 70-80 minut; sprawdzić patyczkiem. Wyjąć z pieca, ostudzić, wyjąć z foremki.

5. JEŚĆ! Smile
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 4:02, 15 Lut 2007    Temat postu: coztego

Nareszcie Smile
W jakiej temperaturze się to piecze? Czy maślankę można czymś zastapić?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 4:02, 15 Lut 2007    Temat postu: sirion

Ja robię podobne tylko bez maślanki. Można dodać też takie małe pastylki czekoladowe lub banany suszone (nie chipsy bananowe ale takie ususzone na ciągliwą brunatną masę). A jak zamiast białego cukru uzyje się brązowego trzcinowego to dopiero jest pyszne.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 4:04, 15 Lut 2007    Temat postu: Flaire

coztego napisał:
Nareszcie Smile
W jakiej temperaturze się to piecze?

No przecież masz napisane na początku, żeby nagrzać piec do 165 stopni - wstawiasz do tak rozgrzanego piekarnika i własnie w tej temperaturze pieczesz.

coztego napisał:
Czy maślankę można czymś zastapić?

Nie wiem, pewnie można, może jogurtem, kefirem, zsiadłym mlekiem, czy śmietaną, ale nie gwarantuję co wyjdzie - ja uzyłam maślanki.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 4:05, 15 Lut 2007    Temat postu: Flaire

sirion napisał:
Ja robię podobne tylko bez maślanki. Można dodać też takie małe pastylki czekoladowe lub banany suszone (nie chipsy bananowe ale takie ususzone na ciągliwą brunatną masę). A jak zamiast białego cukru uzyje się brązowego trzcinowego to dopiero jest pyszne.

Jak już pisałam, takich przepisów są niezliczone ilości. Z białym cukrem, z brązowym, z mieszanką. Z olejem, z masłem, albo zupełnie bez tłuszczu. Z maślanką, ze śmietaną, albo bez. Z orzechami, z czekoladą, z rodzynkami, z bananami, albo bez niczego.

Przepis, który ja podałam jest dosyć "podstawowy" - ja go lubię, bo lubię banany, a w nim, smak bananowy nie jest niczym "poprawiany".
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 4:05, 15 Lut 2007    Temat postu: Flaire

NB, jak bez maślanki czy czegoś podobnego, to zamiast sody powinien być proszek do pieczenia.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 4:05, 15 Lut 2007    Temat postu: borsaf

Flaire, dziekuję,czy maslanke mozna zastąpic jogurtem? O to łatwiej w mojej lodowce. Ja spróbuje na jogurcie, a jeszcze jak dostane bananowy
wezme taki pitny, zeby konsystencja przypominał maslankę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 110, 111, 112  Następny
Strona 5 z 112

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island