Forum Terierkowo Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Kuchnia, czyli przepisy na wszelkie pyszności - spis str. 1
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 110, 111, 112  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Nie 2:50, 18 Lut 2007    Temat postu: Flaire

zadziorny, tutaj nie wystarczy samo zdjęcie - musisz teraz przepis podać! Smile
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 2:52, 18 Lut 2007    Temat postu: coztego

zadziorny, Ty to wszystko zjesz?! Shocked
A czym rogaliczki są nadziewana? Grzybami?
Twisted Evil

Ja chcę rogalika Crying or Very sad
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 3:04, 18 Lut 2007    Temat postu: zadziorny

Flaire napisał:
zadziorny, tutaj nie wystarczy samo zdjęcie - musisz teraz przepis podać! Smile

Nie ma sprawy . Ale to dopiero jutro Rolling Eyes , bo dzisiaj pani zadziorna już śpi
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 3:04, 18 Lut 2007    Temat postu: zadziorny

coztego napisał:
zadziorny, Ty to wszystko zjesz?! Shocked

Dokładnie Razz . Było ich 96 :smt041 . Ja zjadłem dzisiaj 8 z niewielką pomocą moich pasqd :smt050 . Najlepsze jest to, że reszta jest już w zamrażarce , a po rozmrożeniu w mikrofalówce (samo rozmrażanie na 4 minuty Rolling Eyes ) są jeszcze lepsze niż świeże :smt041 :smt050

coztego napisał:
A czym rogaliczki są nadziewana? Grzybami?
Twisted Evil

Z powidłami są the best :smt041 , ale może też być dżem, marmolada itp.

coztego napisał:
Ja chcę rogalika Crying or Very sad

To zapraszam :smt050
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 3:07, 18 Lut 2007    Temat postu: Kardusia

zadziorny napisał:
Oto co dzisiaj upiekła moja TZ :smt050 :






Kurza blaszka - Zadziorny - gdy skończę dietę - idę na całość Brawo :smt050 Brawo
Pikne te Zadziorne rogaliki - ślina leci, w brzuchu skręca a kichy marsza grają Twisted Evil ...
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 3:14, 18 Lut 2007    Temat postu: zadziorny

Rogaliki drożdżowe pani zadziornej (48 szt)

Składniki:
1 kg mąki + mąka do podsypywania
1 kostka drożdży (10 dag)
1 kostka margaryny (lub masła) - rozpuścić
1 szklanka mleka 250 ml (ciepłego)
3 jajka
szczypta soli
6 łyżek cukru
2 słoiczki powideł śliwkowych
do dekoracji: płatki migdałowe, mak, sezam, słonecznik
[Wszystkie składniki mają mieć temperaturę pokojową.

Wykonać rozczyn
Drożdże rozetrzeć z łyżką cukru, łyżką mąki i łyżką ciepłego mleka. Odstawić w cieple do wyrośnięcia (ok. 15 min).

Ciasto
Mąkę przesiać na miskę, dodać rozczyn, cukier, wymieszać. Dodać 2 jajka roztrzepane z solą, wymieszać. Dodać ciepłe mleko, wyrobić. Dodać ciepły tłuszcz i wyrobić na gładką (ale zwartą) kulę. Ciasto ustawić w ciepłym miejscu do wyrośnięcia. Najlepiej rośnie na poduszce elektrycznej, 2 lub 1 stopień grzania. Niech wyrasta ok. 1 godz. przykryte ściereczką.

Wykonanie rogalików
Ciasto podzielić na 6 części. 1 część ciasta rozwałkować na cienki placek podsypując mąką. Wykroić nożem na 8 części, nałożyć powidła, zwinąć w zgrabne rogaliki i ułożyć 12 sztuk na 1 blaszce wyścielonej pergaminem:


kierunek zawijania, szpic jest spodem

Rogaliki posmarować roztrzepanym jajkiem i udekorować płatkami migdałów, makiem itp.
Nagrzać piekarnik.
Termoobieg (180º C) 15 min, poziom 2.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 3:14, 18 Lut 2007    Temat postu: borsaf

Coraz wspanialsze smakołyki sie tutaj pojawiają.
Dzisiaj robiłam troszkę porządku w szafce pod drukarka i znalazłam kilka przepisów na psie ciasteczka. Kiedys buszowalam po dogo i je wyłapałam i sobie wydrukowałam. Czy sa zainteresowani? Czy mam je tutaj dopisać??
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 3:15, 18 Lut 2007    Temat postu: Anisha

Myślę, że są zainteresowani, a w każdym razie ja jestem Laughing .

Można poza kategoriami "konkrety" i "słodkości" zrobić też "psie specjały" i właśnie tam takie przepisy powrzucać. Na początek na pewno gdzieś jest przepis na Niedzwiedzie psie ciasteczka, a inne też bardzo mile widziane... :smt050
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 3:17, 18 Lut 2007    Temat postu: borsaf

No, to daję te, ktore gdzies, kiedys spisałam.
Niedźwiedzie ciasteczka to chyba autorka wklei, a i jborowy gdzies swoje przepisy dał?

Psie ciasteczka

Ciasteczka wątrobowe
3 jaja
1/3 szklanki oleju
0,5 kg wątroby (surowej)
1 ząbek czosnku
Ok.2 szklanki maki
Ubic lekko jajka, dolac olej, dodac czosnek, wymieszać. Wątróbkę przekręcic przez maszynkę do mięsa. Dodać do jajek, dodac tyle maki,żeby mieć gęstośc przeciętnego ciasta (niezbyt plynne) Wyłożyć na blachę pomagając sobie łopatką. Piec w nagrzanym piekarniku 15-30 min, w temp 220 stopni. Kiedy powierzchnia jest sucha i zaczyna się rumienic na brzegach, sprawdzamy patyczkiem, czy jest przepieczone. Kroic na kawałki i wyłożyć do wystygnięcia. Jeżeli chcemy, żeby ciasteczka były bardziej suche i twarde…włożyć kawałki na blachę i suszyć w lekko cieplym piekarniku ok. 30 min.

Ciasteczka serowe:
2 szklanki mąki razowej
1 i ¼ szklanki tartego sera żółtego
2 ząbki czosnku zmiażdżonego
½ szklanki oleju
5 łyżek wody
Make, ser, czosnek, olej wymieszać i wyrobic ciasto dodając wody. Rozwałkować, wycinac ciasteczka i piec w temp 200 stopni przez 10-15 min (do zrumienienia)

Ciasteczka pasztetowe:
60 dkg pasztetowej
3 łyzki suszonego majeranku
2 jajka
2 szklanki maki
Całośc wymieszać do uzyskania konsystencji ciasta i piec na blasze ok. 20 min w 200 stopniach.

Ciasteczka cynamonowo-jabłkowe
1 duze jabłko
2-3 łyzki miodu
¼ szklanki wody
½ łyżeczki cynamonu
½ szklanki maki owsianej (lub ryzowej, jeśli pies jest alergikiem)
¾ szklanki maki pszennej
Nastawic piecyk na 200-220 stopni.
Jabłko obrac, zetrzec na tarce. Dodac do niego miód, wodę cynamon i make owsianą. Wszystko dokładnie wymieszać. Potem stopniowo dodawać mąke pszenna. Po wyrobieniu ciasta uformowac płaskie ciasteczka. Włożyć do piekarnika na pół godziny. Nastepnie przewrócic na drugą stronę i zmniejszyc temp do ok. 20 stopni. Piec jeszcze ok. 30 min.

Ciasteczka z Gerbera
1 słoik jedzenia dla niemowląt od 7miesiąca zycia
6 łyżek stołowych mleka w proszku
8 łyżek zarodków pszenicy
Nastawic piekarnik na 200-220 stopni.Wszystkie składniki wymieszc i formowac ciasteczka. Piec ok. 12-15 min, aż zbrązowieją.

Ciasteczka marchewkowe (wpływające na barwę sierści)
Szklanka ugotowanej i zmiażdżonej marchewki
2 jajka
2 zabki czosnku
1 szklanka maki
½ szklanki płatków owsianych
1/8 szklanki mąki ryzowej lub zarodków pszennych
Wszystkie składniki wymieszać i wyrobic ciasto. Rozwałkowac i wykrawać ciasteczka. Piec ok. 45 min Az zbrązowieją i będą chrupiące.

Ciasteczka z płatków owsianych lub jęczmiennych
2 szklanki płatków owsianych lub jęczmiennych
½ kostki masła lub margaryny
2 jaja
3-4 łyżki miodu
Olejek wanilinowy
Płatki zrumienic na patelni (uważać, bo strasznie szybko się przypalają) Żółtka, miód, kilka kropli olejku wanilinowego i maslo lub margarynę utrzeć na gładka masę. Do tej masy dodac ostudzone płatki i wymieszać. Ubic na sztywna pianę białka, dodac do masy i dokładnie wymieszać. Formowac małe kuleczki, układac luźno na posmarowanej tłuszczem i posypanej maka blasze. Piec w mocno nagrzanym piekarniku aż się zrumienią (można w połowie pieczenia przewrócic na drugą stronę) Trzeba co chwile sprawdzać bo szybko się przypalają. Wyłączyc piekarnik i zostawic w nim ciasteczka do wysuszenia.

Ciasteczka jabłkowo-cynamonowe z otrębami (dla psów otyłych)
1 jabłko
2 łyżeczki cynamonu
2 łyżeczki miodu
1 łyżeczka soku z cytryny
2 białka z jajek
1/8 szklanki otrąb owsianych
1/8 szklanki maki owsianej
¼ szklanki chudego mleka
Utrzeć jabłko (obrane, bez pestek) Włożyc do rondelka, dodac cynamon i dusic 10 min(można dolać troszeczke wody)
Następnie wymieszać z resztą składników. Po ostygnięciu zmiłować. Nakładać łyżką na formę. Piec w piekarniku podgrzanym do 180 stopni przez 20 min
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 3:18, 18 Lut 2007    Temat postu: Anisha

Borsaf, super! Brawo Na pewno niedługo coś z tego upiekę! Serowe mi się podobają, bo młody przepada za serem, ale inne też brzmią fajnie!
Dzięki, że przepisałaś, jesteś kochana! :smt050
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 3:22, 18 Lut 2007    Temat postu: INA

coztego napisał:
Wojtek, placuszki boskie!!!! Zjadłam chyba ze sto Fantastyczne Smile


Kardusia napisał:
Witam smakoszy :smt050 .

Dzisiaj mojej rodzince robiłam obiadek - i wpadłam na pomysł, żeby "Wojtusiowe placki" zrobić "po kardusinemu"Wink . (Ale nie odbieram Wojtkowi patentu ).

Dodałam łyżkę koncentratu pomidorowego (łowicz) i posiekaną natkę pietruszki. Usmażyłam na grillowej patelni do smażenia beztłuszczowego. Były bardzo puchate i soczyste. Apetyczne jak diabli. Rodzina orzekła,że jeszcze bardziej zapyszne :smt050 :smt050 . Ja obeszłam sie smakiem oblizywanego widelca. Niech żyje dieta Wink Razz... A wyszły tak:


HAHa
Wojtek masz racje te placki zrobiły furoręvBrawo --bo są proste, szybko się je robi dobre dla tych co którzy ciągle w biegu i przede wszystkim są PYSZNE Brawo Zrobiłam je już kilka razy i na stałe wejdzie w moje menii Laughing
Kardusia - Fajna patelnia - jakiej to firmy - baardzo mi się podoba
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 3:24, 18 Lut 2007    Temat postu: Kardusia

INA - patelnia TEFAL tzw. grillowa. Smażenie bez grama tłuszczu - bardzo zdrowe i smaczne. Też polecam Laughing .

Borsaf - - za przepisy na psie smakołyki :smt050
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 3:26, 18 Lut 2007    Temat postu: sirion

Nowa kuchnia działa, chociaż brak jeszcze glazury na ścianach.

Smacznego



Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 3:27, 18 Lut 2007    Temat postu: Flaire

sirion, czy to te rożki, na które dawałaś przepis?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 5:14, 18 Lut 2007    Temat postu: Kardusia

sirion napisał:
Nowa kuchnia działa, chociaż brak jeszcze glazury na ścianach.

Smacznego


Sirion - litości - ja jeszcze jestem warzywna Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ...

Zadziorny - super przepisik - na pewno zrobię Twoje rogaliki :smt050 - ale w przyszłym tygodniu Wink .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 110, 111, 112  Następny
Strona 23 z 112

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island