Forum Terierkowo Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Kuchnia, czyli przepisy na wszelkie pyszności - spis str. 1
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 110, 111, 112  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 6:46, 15 Lut 2007    Temat postu: Wind

A czy do tych placuszkow dodaje sie jeszcze np. wody? Czy wystarczy tylko jajko i majonez. I jeszcze jedno. Czy majonez mozna zastapic np. jogurtem?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 6:48, 15 Lut 2007    Temat postu: Funka

Witam! Smile Ależ smakowity wątek!

Flaire napisał:
Jak będziesz kiedyś w Warszawie, to wezmę Cię na najlepsze różane bułeczki! Smile

Flaire, błagam! Powiedz, gdzie te bułeczki można dostać?
Uwielbiam różę!
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 6:49, 15 Lut 2007    Temat postu: Flaire

Funka napisał:
Flaire, błagam! Powiedz, gdzie te bułeczki można dostać?
Uwielbiam różę!

Słodki, słony na Mokotowskiej. Chyba najdroższa cukiernia w Warszawie, ale akurat te różane bułeczki nie są tak drogie, bo są malutkie. Smile Pycha!!!
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 6:51, 15 Lut 2007    Temat postu: Wojtek

Wind napisał:
A czy do tych placuszkow dodaje sie jeszcze np. wody? Czy wystarczy tylko jajko i majonez. I jeszcze jedno. Czy majonez mozna zastapic np. jogurtem?

Wody nie dodajemy, a jeśli zastąpisz majonez jogurtem to nie wiem co z tego wyjdzie (?).
Wind, moja rada - zrób ja w przepisie, a jak nie posmakuje to eksperymentuj - bo o to w kuchni przecież chodzi. I nie bój się tradycyjnych produktów - majonezu, jaj Wink - to najlepsze! Ja np. najczęściej smażę na smalcu takim wytopionym z wiejskiej słoniny. Dzieciaki przychodza i pytają się co tak ładnie pachnie To 100 razy lepsze niż rafinowany olej. Jak moja babcia mawiała - "co to wojna, żeby na oleju smażyc?!" I dożyła 90tki, a mój dziako 92lat ...
Bardzo lubię pichcic, (oczywiście tylko w łikendy, bo na codzień robi to moja kochana żoneczka ) ale obowiązkowo z butelką wina, niekoniecznie wlewanego do gara... Wink Pewnie mam to po pradziadku, który był kucharzem u hrabiny w Równem na Wołyniu. Chyba ostały się jeszcze po nim jakieś przepisy - wkleję w oryginale - ubaw po pachy!!!
Nitencjo, bardzo się cieszę, że Ci smakowało! Laughing
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 6:52, 15 Lut 2007    Temat postu: Wojtek

Funka napisał:
Witam! Smile Ależ smakowity wątek!



Flaire, błagam! Powiedz, gdzie te bułeczki można dostać?
Uwielbiam różę!

Funka, ale takie bułeczki można samemu zrobic...
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 6:54, 15 Lut 2007    Temat postu: Kardusia

Wojtku - Laughing a ja Twoje placusie mam na jutro w menu . Aż mi ślinka leci.... Razz Wczoraj o nich opowiadałam moim znajomym. Oczywiście wszyscy proszą o przepis .

A czy ktoś próbował mojej czosneczkowej sałatki ??? Rolling Eyes
Nie bójcie sie czosnku . No chyba,że........ ktoś ma coś w sobie z małego wampirka . Wink
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 6:54, 15 Lut 2007    Temat postu: Nitencja

Kardusia a gdzie TWoja czosnkowa salateczka...chyba przeoczylampodaj mi stronke gdzieo na jest Smile Uwielbiam czosnek - ja zawsze robie dipy czosnkowe do miec i chipsow. Potem wszyscy zieja Twisted Evil
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 7:01, 15 Lut 2007    Temat postu: Ibolya

Wojtek napisał:
.....
.......................................Bardzo lubię pichcic, (oczywiście tylko w łikendy, bo na codzień robi to moja kochana żoneczka ) ale obowiązkowo z butelką wina, niekoniecznie wlewanego do gara... Wink Pewnie mam to po pradziadku, który był kucharzem u hrabiny w Równem na Wołyniu. Chyba ostały się jeszcze po nim jakieś przepisy - wkleję w oryginale - ubaw po pachy!!! Laughing
Nitencjo, bardzo się cieszę, że Ci smakowało!

Wojtek mój Tato pochodził z Równego na Wołyniu.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 7:03, 15 Lut 2007    Temat postu: Kardusia

Nitencjo - na pierwszej stronie jest spis treści Laughing. Znajdziesz tam wszystkie smakołyki ...A moja sałateczka jest naprawdę fajna i szybka w przygotowaniu. Polecam... no w końcu niechże ktoś jej spróbuje Wink.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 7:04, 15 Lut 2007    Temat postu: INA

Kardusiu moja droga ależ ja raczyłam się tą sałateczką, bo uwielbiam wszystko co z czosnkiem a jak jeszcze jest curry mam w swoich przepisach bardzo pdobną ale nie ma ananasa z anansem jest jeszcze lepsza Laughing
oczywiście dopisałam ją do swoich przepisów.
Kucharka że mnie marna Embarassed ale zwróciłam uwagę na przepis Wojtka i zachęcona dodatkowo zachwytami Nitencji i Ali zrobię to niebawem..
a na deser będzie bananowiec.
Dziś na obiad robiłam też coś z netu to były :
- kotleciki zapiekne z pieczarkami i serkiem mniam pycha
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 18:41, 15 Lut 2007    Temat postu: mona_27

Dziś zdecydowałam się zrobić obiad eksperymentalny,no i wybrałam placki Wojtka. Po przeczytaniu przepisu zastanawiałam się jak to może smakować - mięso, mąka ziemniaczana i majonez Rolling Eyes , ale ale zamieszałam "rozczyn", usmażyłam i sru z tym na stół, zrobiłam jeszcze do tego suróweczkę z marchewki iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiii PALCE LIZAĆ !!!!!!!!!!!
Wojtek twoje placuszki są fantastyczne!!!!! przepis póściłam już dalej Laughing

zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem sałatki Kardusi, bo ten przepis też ciekawie wygląda, ale to dopiero jutro Twisted Evil
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 18:41, 15 Lut 2007    Temat postu: Wojtek

Qrcze, ale fajnie że Wam smakuje! Szkoda, że to nie "moje placki" - patent na nie ma zapewne jakiś chińczyk. Niektórzy dodają curry, inni też robią je ze schabu i przyprawami do świniny...
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 18:42, 15 Lut 2007    Temat postu: jovanna

SAŁATKA Z KURCZAKA JOVANNY Very Happy

skladniki:
- piers gotowana kurczaka
- ananas
- mini kolby kukurydzy firmy OLE'
- puszka kukurydzy (mozna nie dawac)
- majonez
- pieprz i sol do smaku

Kurczaka pokroic w drobne kosteczki , pokroic tez plastry ananasa (a soczek wypic Very Happy ), kolby kukurydzy OLE tez pokroic na plasterki, dodac kukurydze z puszki i 2 lyzki majonezu (albo wiecej jak kto woli), pieprz i sol do smaku, wymieszac to wszystko, mozna wlac odrobine wody z kolb kukurydzy (jest kwasna ) i zycze smacznego Wink
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 18:43, 15 Lut 2007    Temat postu: Ali

Flaire, upiekłam hamerykańskiego bananowca, ale w za dużej blaszce. Chcąc ratować wysokość ciasta postanowiłam przełożyć go masą cytrynową i posmarować po wierzchu, jak wystarczy. Wystarczyło i okazało się to strzałem w dziesiątkę - goście pochłaniali "zmasowanego" i posypanego wiórkami czekoladowymi bananowca, aż im się uszy trzęsły Very Happy
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 18:44, 15 Lut 2007    Temat postu: Wind

Kochani, szukam przepisu na tradycyjna, pyszna szarlotke Smile Najlepiej ze smazonymi jablkami (ale niekoniecznie Wink ). Taka co rownie dobrze mozna podac na cieplo z odrobina bitej smietany i lodami, jak i taka co rownie pyszna jest na zimno do goracej kawy
No wiec kto sie podzieli?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 110, 111, 112  Następny
Strona 8 z 112

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island