Forum Terierkowo Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Kuchnia, czyli przepisy na wszelkie pyszności - spis str. 1
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 110, 111, 112  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 4:03, 22 Lut 2007    Temat postu:

Rybka Nitencji już jest w spisie od popołudnia, a rybkę OMM zaraz uwzględnię Smile
Powrót do góry
INA
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3855
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Chełmża k/ Torunia

PostWysłany: Czw 14:45, 22 Lut 2007    Temat postu:

Chciałam się z Wami podzielić przepisami --które znalazłam w Gazecie
--kilka wypróbowałam a kilka czeka na realizcję... Cool
KRAKERSY

30 dag mąki
20 dag startego żółtegosera
15 dag masła
2 jaja
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki gałki muszkatałowej
sól,chili,
oraz:
1 żółtko
2 łyżki mleka
kminek--można też mak i sezam

szybko zagnieść ciasto z podanych składników i włożyć do lodówki na 1 godz potem cienko rozwałkować wyciąć ciastka o dowolnym kształcie.
Ułożyć na natłuszcz. blasze, posmarować żółtkiem roztrzepanym z mlekiem. posypać kminkiem ( i/ albo makiem, sezamem)
Piec na złoty kolor w tem 180 C

Te były pycha a jak do piwka smakują Cool
Jeszcze mam inne przepisy.. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora
INA
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3855
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Chełmża k/ Torunia

PostWysłany: Czw 14:54, 22 Lut 2007    Temat postu:

Bułki Kminkowe -- chciałabym wypróbować... Rolling Eyes
25 dag pszennej mąki razowej
1/2 torebki proszku do pieczenia
7 dag startego żołtego sera ( np ementaler)
1 łyżeczka suszonych ziół prowansalskich
1/4 łyżeczki kiminku
1 łyżeczka soli
1/4 litra piwa pszenicznego ( Weissbier)
1 łyżk mleka

Wymieszać mąkę z proszkiem do pieczenia, startym serm, ziołami, kminkiem i solą. Wlać piwo i zagniatać aż powstanie gładkie ciasto.
Ulepić wałek i pokroić na 6 - 5 kawałków z każdego uformować bułkę i rozciąć na krzyż. Posmarować mlekiem, ułozyć na blasze wyścielonej pegaminem, wsunąć do zimnego piekarnika. Ustawoć tem na 180 C i piec około 35 min.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
INA
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3855
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Chełmża k/ Torunia

PostWysłany: Czw 15:40, 22 Lut 2007    Temat postu:

Jeszcze moja ulubiona potrawa tej wersji jeszcze nie próbowałam ale zaplanowałam na weekend Razz
SPAGHETTI Z SOSEM CHILI Cool
24 dag spaghetti
10 dag mielonego mięsa wołowego
1 marchewka
1 mała cebula, czosnek
5 dag boczku, masło
200 ml bulionu wołowego
po 100 ml czerwonego wina i śmietany kremówki
1 mała puszka koncentratu pomid.
1 ostra papryka habanero -( ja małe papryczki chili kupie)
sól, pierz, oregano, ostra papryka w proszku

posiekać cebulę, czosnek, i marchewkę.
Na małej ilości masła podsmażyć pokrojony w kostkę wędz.boczek, dodac warzywa, a po 2-3 min mielone mięso. Smażyć mieszając aż mięso straci surowość.
Dodać koncentrat pomid., wlać wino i bulion.
Zagotować, przyprawić do smaku oregano,, sola i pieprzem.
Gotować godz na malutkim ogniu, dodaj sproszkowanej papryki,oraz habanero papryka, wlać smietane i zagotować mieszając,
Pozostaw na mim ogniu jeszcze 20 minut.
Ugotuj spaghetti al dente polej sosem i podawaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Borsaf
Gość





PostWysłany: Pią 0:34, 23 Lut 2007    Temat postu:

INA, ale Ci się "kuchenny" weekend szykuje! Very Happy
Powrót do góry
jborowy
Weteran


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 452
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Jedlicze/Krosno

PostWysłany: Pią 8:42, 23 Lut 2007    Temat postu:

ciasteczka wątrobowe a'la jborowy
Przepis na ciasteczka.
składniki:
watroba surowa, otręby pszenne, olej roślinny, czosnek.

Dokładnych proporcji nie podam, bo nigdy nie ważyłem składników, no i wątroba, wątrobie nie równa.

Biorę ok 750g wątroby (najlepiej wołowej lub końskiej) i kroję w kostkę 2x2 cm, przy okazji odrzucając wszystkie żyłki, ścięgna itp. Pokrojoną wątrobę wraz z dwoma dużymi ząbkami czosnku rozdrabniałem malakserem (teraz się popsuł i mielę w maszynce do mięsa). Wątrobie drobiowej da radę zwykły mikser.
Uzyskaną papkę wątrobową przekładam do miski i wyrabiam wraz otrębami aż uzyskam dość twarde ciasto. Dodaję 1/2 szklanki oleju roślinnego i nadal wyrabiam. W miarę potrzeby dosypuję jeszcze otrąb.
Ciasto wykładam na blachę piekarniczą (na papier), uklepuję równy placek i wkładam do piekarnika nagrzanego do 220 deg C. Piekę 15-20 min. Pozostawiam w piekarniku do ostygniecia. Zimny placek kroję na blasze w kostkę i suszę w temp 70 deg C a w lecie po prostu wykładam na słońce.
Na czas przygotowywania i pieczenia, psa najlepiej wysłać na spacer lub do znajomych.
Ostatnio, w zależności od sezonu dodaję do ciasta zmielonych jabłek, cukinii lub dyni.

Te ciasteczka jedzą nie tylko psy SmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Hanik
Gość





PostWysłany: Pon 18:01, 26 Lut 2007    Temat postu:

Do tej pory robiłam ciasteczka bez otrębów. Brzmi to ciekawie. Muszę spróbować Wink
Powrót do góry
coztego
Gość





PostWysłany: Czw 18:01, 01 Mar 2007    Temat postu:

Chyba czas na deser Very Happy

Podam przepis na prosty, szybki i smaczny deser Very Happy

PTASIE MLECZKO

Potrzebne są nam:
2 galaretki owocowe jednego smaku,
1 galaretka o innym smaku (lub takim samym - rzecz gustu- w innym kolorze ciekawiej wyglada)
1 puszka mleka słodzonego skondensowanego.

Gotujemy litr wody, z którego odlewamy pół litra do naczynia, wsypujemy do niego dwie identyczne galaretki, mieszamy intensywnie i odstawiamy do przestygnięcia, od czasu do czasu mieszając.
Do drugiego naczynia wlewamy drugie pół litra wsypujemy trzecią galaretkę o dowolnym smaku, mieszamy i odstawiamy do przestygnięcia.

Kiedy pierwsza galaretka (ta z dwóch paczek) jest całkiem zimna, wlewamy do niej zimne mleko skondensowane i miksujemy aż masa potroi swoją objętość. Przekładamy masę do tortownicy (dobrze jest przelecieć ją jeszcze mikserem troszkę w tortownicy, żeby była gładka) i siup do lodówki (można przyozdobić ją owocami sezonowymi). Kiedy druga galaretka jest już prawie stężała wylewamy ją na masę mleczno-galaretkową i całość umieszczamy w lodówce, aż wszystko nam pięknie stężeje.
Jemy Very Happy
Powrót do góry
Borsaf
Gość





PostWysłany: Sob 0:25, 03 Mar 2007    Temat postu:

Znam ten przepis w wersji ze śmietaną kremówką...bardziej kaloryczne Very Happy

Halo, Halo! czy ktos ma jakies przepisy na indyka? Własnie skończyłam ćwiartować i okrawac kości z indyczki.

Prosze o przepisy. Może być na zimno, na cieplo, jak kto woli, byle ciekawie. Już sznycelki z piersi indyczej, a la kotlety schabowe, mi sie znudziły.
Co zrobić żeby to mięso nie wychodzilo suche? Moczyć?, w czym?
Powrót do góry
coztego
Gość





PostWysłany: Sob 13:24, 03 Mar 2007    Temat postu:

Borsaf napisał:
Znam ten przepis w wersji ze śmietaną kremówką...bardziej kaloryczne Very Happy

Moja bratowa robi z bitą śmietaną, ale ona nie idzie w kalorie bo ubija jakąś sztuczną - śnieżkę czy coś takiego. Ale to robione z mleczka jest inne, dla mnie lepsze, bo jest twardsze, bardziej zwarte i moim zdaniem smaczniejsze Very Happy
Powrót do góry
Borsaf
Gość





PostWysłany: Sob 22:19, 03 Mar 2007    Temat postu:

Jutro wypróbuję z mleczka. Na dno dam rózniaste owoce południowe i nie tylko, wsadzę do pucharków i deser poobiedni gotowy!
Powrót do góry
coztego
Gość





PostWysłany: Sob 22:30, 03 Mar 2007    Temat postu:

Borsaf, tylko nie kiwi i świeży ananas, bo się galaretka nie zsiądzie Cool
I ja bym jednak doradzała zrobić to w tortownicy i podawać po kawałku. Po pierwsze mleczko jest już mocno sztywne po zakończeniu miksowania i przełożone do pucharków, nie będzie ładniutkie i gładkie, a po drugie, ono jest chyba za sztywne, żeby je z pucharków jeść Wink

Takie z tortownicy kroi się nożem jak tort Cool
Powrót do góry
Borsaf
Gość





PostWysłany: Sob 22:37, 03 Mar 2007    Temat postu:

O kiwi to wiem, bo kiedyś sie przekonałam na własnej skórze. Co rusz mi sie galaretka rozłaziła Mad Nie wiedziałam o ananasie bo ja zwykle z puszki daję.
Powrót do góry
Sirion
Weteran


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3989
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Sob 23:02, 03 Mar 2007    Temat postu:

Ja jako chemik (kiedyś nawet o tym artykulik pisałam) powiem : kiwi. ananas, papaja, figi zawierają enzymy trawiące białak tzw. proteazy. A galaretka staję dzięki białku - żelatynie. Te owoce jesli chcemy zalewać galaretką muszą być obgotowane. Nawiasem mówiąc w tropikach są ogromne plantacje papai wcale nie na owoce. Zbiera się niedojrzałe owoce, z których pozyskuje się enzym papainę, który masowo jest używany jako składnik tzw. soli zmiękczającej mięso.

A ktoś tu pytał o indyka.

Jeden przepisik.
Składniki
Pierś z indyka
Boczek wędzony (surowy najlepiej)
Ser żółty w palsterkach (gouga na przykład)
trochę mąki
Sól, pieprz
sok z cytryny
tłuszcz do smażenia

Pierś kroimy na plasterki w poprzek włókien. Rozklepujemy lekko, solimy, pieprzymy, otaczamy w mące. Smażymy szybko na lekko złoty kolor. Układamy na czymś płaskim, co można wstawić do piekarnika. Każdy filecik krop[imy sokiem z cytryny (odrobinę), kładziemy na każdy plasterek sera i boczku. Wstawiamy do pierarnika gorącego i jesli mamy grzanie z góry to tę funkcję włączamy. Przypiekamy aż ser się rozpusci a boczer zrumieni. Podawać najlepiej z frytkami zielona sałatą mieszaną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
coztego
Gość





PostWysłany: Sob 23:17, 03 Mar 2007    Temat postu:

Sirion napisał:

A ktoś tu pytał o indyka.

Jeden przepisik.
Składniki
Pierś z indyka
Boczek wędzony (surowy najlepiej)
Ser żółty w palsterkach (gouga na przykład)
trochę mąki
Sól, pieprz
sok z cytryny
tłuszcz do smażenia

Pierś kroimy na plasterki w poprzek włókien. Rozklepujemy lekko, solimy, pieprzymy, otaczamy w mące. Smażymy szybko na lekko złoty kolor. Układamy na czymś płaskim, co można wstawić do piekarnika. Każdy filecik krop[imy sokiem z cytryny (odrobinę), kładziemy na każdy plasterek sera i boczku. Wstawiamy do pierarnika gorącego i jesli mamy grzanie z góry to tę funkcję włączamy. Przypiekamy aż ser się rozpusci a boczer zrumieni. Podawać najlepiej z frytkami zielona sałatą mieszaną.[/color]

Właśnie taki jutro będę miała obiadek u brata Laughing Tylko zamiast indyka będzie schab Cool
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 110, 111, 112  Następny
Strona 28 z 112

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island