Forum Terierkowo Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Kuchnia, czyli przepisy na wszelkie pyszności - spis str. 1
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 110, 111, 112  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią 6:46, 16 Lut 2007    Temat postu: Wojtek

Na moim wigilijnym stole pojawią się trzy potrawy z naszego wątku kulinarnego. Palce lizac!!! Smile
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią 6:46, 16 Lut 2007    Temat postu: rita60

A ja zrobiłam makiełki,wyszły niezłe
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią 6:47, 16 Lut 2007    Temat postu: jovanna

Serniczki męża Jovanny
1kg mąki krupczatki albo innej
1kg twarogu mielonego
1kg margaryny
1/2 płaskiej łyżeczki proszku do pieczenia albo sody
marmolada najlepiej z aromatem róży taką produkuje firma "Stovit"

Wszystkie składniki ( mąką, twaróg i margaryna) rozrabiamy ze sobą nożem a potem ugniatamy. Zawijamy w kule i wkładamy do lodówki na godzinę albo dłużej (można zagnieść dzień wcześniej ). Następnie ciasto rozwałkowujemy i wykrawamy z niego kwadraciki na środku których kładziemy niewielką ilość marmoladki. Łapiemy za rożki kwadracika i palcami przygniatamy do środka z obu stron tak żeby marmoladkę było widać. Kładziemy na blachę wkładamy do nagrzanego piekarnika i pieczemy ok. 20 minut na niewielkim ogniu zaglądając często do środka żeby ich nie przypalić. Muszą sie lekko zarumienić. Po wyciągnięciu z pieca i ostudzeniu wkładamy je do puszki albo innego naczynia przesypując cukrem pudrem zamykamy szczelnie.
Smacznego Wink
Mój mąż je robi zawsze na święta. Są pyszne.
A tu fotka żeby zobaczyć jak wyglądają i o co chodzi z tym ich składaniem rogów Twisted Evil
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią 6:48, 16 Lut 2007    Temat postu: coztego

No to ja się tu tez pochwalę Cool Upiekłam ciasto bananowe. Bardzo pyszne wyszło. Co prawda, jedynym mlecznym, płynnym produktem w mojej lodówce było mleko skondensowane, więc dałam je zamiast maślanki, ale chyba nie wpłynęło to na smak Twisted Evil Dodałam orzechy, ze względu na moją matkę, która uwielbia orzechy. A całość polałam polewą czekoladową (czekolada deserowa), ot tak z głupoty, i też dobrze smakuje Laughing

Mam tylko pytanie, czy to ciasto zawsze jest takie ciemne? I ma jakiś taki czarny rzucik w swej treści?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 0:28, 17 Lut 2007    Temat postu: Flaire

Tak, zawsze jest z ciemne z czarnym rzucikiem. Co do mleka zamiast maślanki, to mogło trochę mniej Ci przez to urosnąć - kwas z maślanki jest potrzebny do uaktywnienia sody. Jeśli jeszcze raz będziesz robiła bez maślanki, to albo dodaj mleka kwaśnego, jogurtu, czy kefiru, albo zamień sodę na proszek do pieczenia (taki podwójny).
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 0:29, 17 Lut 2007    Temat postu: coztego

Proszku do pieczenia nie lubię, bo go wyczuwam w smaku. Ale wygląda, że ładnie wyrosło. Bardzo jestem dumna z mojego ciasta Wink
Następnym razem dam jakiś kefir i zobaczę czy będzie różnica we wzroście Laughing .
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 0:29, 17 Lut 2007    Temat postu: Ali

Zrobiłam kardusiną kapustkę z makaronem, tyle tylko, że nie miałam masła, więc usmażyłam ją na smalcu i dodałam wobec tego dwie cebulki. Jedliśmy z makaronem i powiem jedno - POLECAMY !!!
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 0:32, 17 Lut 2007    Temat postu: niedzwiedzica

A ja zrobiłam swój jabłkowiec z bakaliami i zamiast połowy mąki dodałam suchy mak, w takiej samej ilości. Wyszło chyba jeszcze lepsze :smt050 a roboty tak samo mało.

Coztego-jesli nie masz niczego mlecznego-kwaśnego,możesz dodać do ciasta soku z cytryny. Tak 1/2-1 łyżeczkę. Też zakwasi-nawet do biszkoptu ten sok dodaję,wlaśnie w tym celu. Rośnie jak durny wtedy

Placuszki Wojka rodzina pochłonęła w ogromnej ilości..robiłam z 3 porcji i zeżarli wsio ..cieszyć się czy martwić ??? Wink Laughing
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 0:33, 17 Lut 2007    Temat postu: Flaire

Ja się przymierzam do tych placuszków Wojtka od dłuższego czasu... Jak tylko pozjadam to, co mi pozostało w lodówce i zamrażalniku z sezonu świątecznego... Rolling Eyes

A wczoraj zrobiłam sobie na obiad całkiem pyszniutkie bezmięsne spaghetti (ja mięso jem, ale w niewielkich ilościach i w sumie wolę inne jedzonko), w stylu mediteranee Smile . Może później, jak będę miała chwilkę, to wstawię przepis.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 0:36, 17 Lut 2007    Temat postu: coztego

niedzwiedzica napisał:
Coztego-jesli nie masz niczego mlecznego-kwaśnego,możesz dodać do ciasta soku z cytryny.

Twisted Evil Cytryna u mnie w domu? Twisted Evil Już prędzej znajdzie się ten jogrt czy inny kefir Wink
Ale bez kwasu też wyrosło elegancko Smile

Cytat:
Placuszki Wojka rodzina pochłonęła w ogromnej ilości..robiłam z 3 porcji i zeżarli wsio ..cieszyć się czy martwić ???

I za mną placuszki chodzą od dłuższego czasu W końcu zapodam rodzince
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 0:37, 17 Lut 2007    Temat postu: Nitencja

Robcie dziewczyny placuszki sa pycha !!
Ja robilam dzis salatke Nikit , dodalam tylko jeszcze papryczki chili Smile - nikit pyyychaaaa Laughing Nastepnym razem robie saltke Sirion .
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 0:39, 17 Lut 2007    Temat postu: Nitencja

Bo zrobila nam uczte z sandaczem w roli glownej - oto przepis
Sandacz w sosie z suszonych borowików

80 dag sandacza (filet ze skórą)
sól, pieprz
cytryna
łyżka oleju
1/2 szklanki mąki pszennej

sos - składniki:

10 dag borowika suszonego
cebula
ząbek czosnku
gałązka tymianku
1/2 litra śmietany (30 %)
łyżka masła
20 g wódki

Sandacza poporcjować, posolić, skropić cytryną, odstawić do lodówki na godzinę. Następnie lekko opruszyć go mąką i usmażyć z obu stron na chrupiąco.

Sposób przygotowania sosu:

Borowiki obgotować i pokroić w paski. Drobno posiekaną cebulkę przesmażyć na maśle z czosnkiem na złoty kolor. Dodać borowiki i śmietanę. Doprawić solą i pieprzem. Gotować ok. 5 min. aż zgęstnieje, dodać wódkę. Chrupiacego sandacza podawać z sosem grzybowym z ziemniakami lub kopytkami
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 0:39, 17 Lut 2007    Temat postu: Anisha

Nitencja napisał:
˝ litra śmietany (30 %)

Brzmi rewelacyjnie, ale ile to jest '' litra śmietany?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 0:40, 17 Lut 2007    Temat postu: Nitencja

poprawilam... Embarassed
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 1:34, 17 Lut 2007    Temat postu: Anisha

Uff, bo już myślałam, że coś ze mną jest nie tak i pojęcia nie mam o powszechnie stosowanych sposobach oznaczania ilości...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 110, 111, 112  Następny
Strona 17 z 112

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island