Forum Terierkowo Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Kuchnia, czyli przepisy na wszelkie pyszności - spis str. 1
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 110, 111, 112  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Sob 1:36, 17 Lut 2007    Temat postu: sirion

Nitencja, ale ten sosik dobrze w bioderka idzie.... I czy ty musi być tak, że jak smaczne to i tłuszczyk musi być i kalorie...
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 1:38, 17 Lut 2007    Temat postu: Nitencja

Sirion albo idzie w bioderka i jest sie szczesliwym i dupiastym Twisted Evil albo chudym i smutnym
Ja niestety nie moge sie oprzec pysznemu jedzonku
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 1:38, 17 Lut 2007    Temat postu: sirion

Nitencja, jak ja to rozumiem.... Dobremu, a szczególnie słodkiemu dobremu nie mogę się oprzeć
A ja właśnie nagotowałam gar gołąbków wykorzystując mięsko z dzika.... Przed świętami TZ przywiózł mi od swojego kuzyna połówkę dzikiej świni i wykorzystuję ją jak mogę. Powiem, że ten eksperyment wypadł nader udatnie
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 1:39, 17 Lut 2007    Temat postu: Kardusia

Ja również uwielbiam grzyby również i w sosach. Mam swój sposób by sos był przeeeeepyszny i niskokaloryczny Wink . Mój przepis nie jest chyba "bioderkowy" ale na pewno na tzw. oko. Ile kto chce, żeby wyszło tyle sypie i wrzuca do rondelka Wink .

Na niewielką ilość letniej wody wrzucam grzyby suszone - też co namniej 10 dkg (naturalnie najlepiej borowiki) i niech się tak pomoczą (godzinkę - dwie). Gotuję po przykryciem te grzyby w wodzie, w której się moczyły, bez żadnych przypraw. W razie potrzeby dolewam wodę, ale nie za dużo. W połowie procesu gotowania dodaję niewielką marcheweczkę (lub pół) kawałek selera, pietruszki i całą cebulę. Gotuję wsio do miękkiego. (Warzywa nie mogą zagłuszyć grzybów, tylko do smaczku).
Lekko przestudzam i wszystko razem miksuję blenderem ręcznym na "gładko". Dodaję dwie łyżki wina białego półwytrawnego, sól i pieprz do smaku. Na końcu zabielam śmietaną 18% łaciatą do zup i sosów. Można doprawić do smaku niewielką ilością ulubionych ziół. Ja dodaję posiekanę drobno natkę pietruszki (też nie za wiele).
W ten sposób ugotowany sos jest naturalnie gęsty, pyszny i bez zbędnych kalorii. Nie dodaję masła, żadnych "zagęszczaczy".Rozmemłane grzyby same zagęszczają.
Jest prawdziwie prawdziwkowy.
Spróbujcie - warto.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 1:40, 17 Lut 2007    Temat postu: Petra

a ja mam takie małe pytanie...czy ktoś z Was zna jakiś fajny,sprawdzony przepis na chińszczyznę? w sobotę mam gościa i chciałabym zrobić coś w stylu kuchni chińskiej Rolling Eyes
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 1:40, 17 Lut 2007    Temat postu: Nitencja

Petra moze tu cos znajdziesz:
[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 1:43, 17 Lut 2007    Temat postu: Ali

Petra napisał:
a ja mam takie małe pytanie...czy ktoś z Was zna jakiś fajny,sprawdzony przepis na chińszczyznę? w sobotę mam gościa i chciałabym zrobić coś w stylu kuchni chińskiej Rolling Eyes

Jeśli tylko w stylu, to zrób kurczaka na woku. Pokrój kurczaka na wąskie paski, przygotuj warzywa też pokrojone w wąskie paski (marchewka, pietruszka, seler, biała kapusta). Kurczaka przypraw jak lubisz, niech postoi chwilę w tych przyprawach, po czym rozgrzej na woku olej (tylko sporo, bo to smażenie w głębokim tłuszczu), wrzuć do gorącego mięsko i usmaż na miękko ciągle mieszając. Wyjmij na półmisek i wrzuć na ten olej warzywa, również je przesmaż, możesz ciut posolić. Warzywa smażysz krótko, mają być chrupiące. Wyłóż na półmisek, na kurczaka, podawaj z ryżem.
Wprawdzie chińszczyzna to to nie jest, ale za to jaka pyyyycha Smile
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 1:43, 17 Lut 2007    Temat postu: fjolka

polecam anishowy swiateczny kompot z lodka!!! pychota i jak rozgrzewa
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 1:44, 17 Lut 2007    Temat postu: coztego

Wojtek, placuszki boskie!!!! Zjadłam chyba ze sto Fantastyczne Smile
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 1:45, 17 Lut 2007    Temat postu: Wojtek

coztegp napisał:
Wojtek, placuszki boskie!!!! Zjadłam chyba ze sto Fantastyczne Smile

Nie sądziłem, że taka kariera przed nimi, ale fakt... są boskie!
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 1:46, 17 Lut 2007    Temat postu: Kardusia

Przed chwilą wyjęłam z piekarnika pierwszą porcję bułeczek i pasztecików z grzybami i kapustą. Trochę nieformne Embarassed - ale ja poimprezowa jestem Wink .
Za to smaczek .... palce lizać . Dać przepis? :

Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 1:47, 17 Lut 2007    Temat postu: Anisha

Co tam przepis, daj ten talerz! Laughing
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 5:49, 17 Lut 2007    Temat postu: Kardusia

Anisha Wink Wink Wink - nie ma sprawy :smt077 Twisted Evil Wink . Jutro poczta nieczynna, ale w poniedziałek mogę Ci wysłać talerz...ale co Ci po pustym talerzu??? Wpadaj na ciepłe :smt050 :smt050 :smt050 .
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 5:51, 17 Lut 2007    Temat postu: mona_27

ale pyszności wypisujecie!!!!
podam Wam przepis na całkiem szybki obiad - żeberka w kapiuście
Skłądniki:
- żebarka,
- kiszona kapusta,
- przyprawy.

Mięsko przyprawiamy - pieprz, sól, papryka, czosnek, i co tam jeszcze kto lubi, ja dodaję czasami gotową przyprawę delikat do mięs. Zostawiamy najlepiej na noc. Wkładamy kapustę kiszoną do brytwanki, można dodać trochę słodkiej kapusty, układamy potem na to mięsko przykrywamy i pieczemy w temp. 200-225 st.Czas pieczenia zależy od tego ile mięsa mamy, ok 1 kg. - 60 min.PALCE LIZAĆ!!!!
A ja zaraz sprawdzę czy mam składniki na bananowe ciasto
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 5:52, 17 Lut 2007    Temat postu: Nitencja

Kardusia napisał:
Przed chwilą wyjęłam z piekarnika pierwszą porcję bułeczek i pasztecików z grzybami i kapustą. Trochę nieformne Embarassed - ale ja poimprezowa jestem Wink .
Za to smaczek .... palce lizać . Dać przepis? :


Kardusia , sloneczko - kiedy bedziesz na jakiejs wystawie z tymi cudami
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Terierkowo Strona Główna -> Dom i ogród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 110, 111, 112  Następny
Strona 18 z 112

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island